4G televizyon

4G sinyali TV yayınlarını bozuyor

İngiltere’de televizyon yayınlarını düzenleyen Ofcom adlı kuruluş, 4G sinyalinin 2 milyon 300 evdeki televizyon alıcılarını olumsuz etkileyeceğini, bunu önlemek için filtre verileceğini duyurdu. 4G olarak anılan sinyal şebekesi 800 megahertzte kuruluyor; bu ise bazı televizyon yayınlarını bozuyor.

180 milyon sterlin filtre bütçesi

Etkilenecek olan sadece, karasal televizyon yayınlarını izlemeye yarayan sıradan antenler. Ofcom, uydu alıcılarının 4G’den olumsuz etkilenmeyeceğini açıkladı. Filtreler için gereken kaynak, büyük iletişim şirketlerinin 4G lisansını satın almak için ödeyecekleri paradan elde edilecek.

İngiltere’de tıklayın EE adlı kuruluş 4G sinyalini vermeye başladı; sonraki lisans satışlarından elde edilecek kaynağın 180 milyon sterlinlik bölümünün filtre tedarikine ayrılması planlanıyor. Filtrenin işlevsel olmadığı durumlarda başka bir formül bulunmaya çalışılacak.

4G sinyali TV yayınlarını bozuyor

Kâr amacı gütmeyen Digital Mobile Spectrum Limited adlı bir kuruluş 4G şebekesinin alıcılarda ortaya çıkardığı soruna çözüm üretmek ve öneri getirmekle görevlendirildi.

Kuruluşun başına yeni getirilen Simon Beresford-Wiley “Yayıncı kuruluşlar ile yakın işbirliği içinde çalışmak istiyorum; benzer şekilde şebeke işletmecileri ile de… Amacımız şu anki televizyon yayınlarının izlenmeye devam edilebilmesi.” dedi.

Cihazlar yeniden ayarlandı

BBC’nin haberine göre, Simon Beresford-Wiley “Sinyallerden olumsuz etkilenen ve etkilenebilecek herkese gerekli danışmanlığı ve cihazı sağlamak üzerine odaklanıyoruz.” diye konuştu.

4G şebekesini kurmak amacıyla televizyon yayını vericilerinin ayarlarının değiştirilmesi nedeniyle Galler’in güneyindeki televizyon alıcılarının da yeniden ayarlanması gerekmişti.

Ruijie Reyee RG-EW1200 incelemesi | Ev ve ofis tipi çift band router

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

5/5 - (1 vote)
İlginizi çekebilir:  Defne, 20. yılında yüzde 27 büyüdü

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir