ABD, Snowden’da ne olduğunu bilmiyor

Associated Press’in (AP) gizli kaynaklarına dayanarak bildirdiğine göre eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı mensubu Edward Snowden’in yaptıklarını gizlemeye başarması nedeniyle hangi gizli belgeleri elde ettiğinin tespit edilemediğini duyurdu.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre Snowden, gerekli izin olmadan bilgi erişimini kısıtlayan tüm savunma programlarını aşmayı başardı. Eski ajan, ne tür bilgilerin görüldüğünü kaydeden programdaki tüm kayıtları silmeyi başardı.

Snowden bu yaz başında, ABD makamlarının telefon görüşmeleri ve internet yazışmalarını ele geçirdiğini kamuoyuyla paylaşmıştı.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı dün yaptığı açıklamada, iletişim kanallarının izlenmesi sırasında Ajans mensuplarının yetkilerini aştığını itiraf etti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir