ABD’de Russia Today’e sansür

Rusya’nın İngilizce yayın yapan kanalı Russia Today’in Reddit’teki hesabı kapatıldı. Russia Today’in genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan, Twitter’deki mesajında, “Reddit, Russia Today televizyon kanalının hesabını bloke etti, Kanalımızın ABD’de ne zaman bloke etmeye başlayacaklarını hep bekledim. Başladılar. İfade özgürlüğüne bravo!.” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, kanalın Reddit hesabındaki haberlere, dünyanın dört bir yanından milyondan fazla kişi abone.

Simonyan, Rusya’nın Sesi radyosuna, durumu şu şekilde yorumladı:

“Reddit portalında neden ban edildiğimizi en iyi şekilde Reddit kullanıcıları yorumladı. Onlar, kaynağımızı geri getirmek için gerçek bir savaş başlattı ve portalı haklı olarak açık bir sansürle suçladı. Portalla iletişim kurduk. Onlardan bir açıklama bekliyoruz. Tam olarak neden bizi ban ettiklerine ilişkin hiçbir gerekçe, hiçbir örnek göstermediler. Bunu yapacaklarını umuyoruz. Onlardan henüz hiçbir yanıt almadık.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir