OneWeb

ABD’li uydu şirketi koronavirüs nedeniyle iflas etti

ABD menşeili bir telekomünikasyon şirketi olan OneWeb, koronavirüs (Kovid-19) salgınının sebep olduğu kriz nedeniyle ek finansör sağlayamadığından iflas ettiğini açıkladı.

OneWeb, uzaydan yüksek hızlı geniş bantlar aracılığıyla dünyanın her noktasına ucuz ve ulaşılabilir internet sağlıyordu.

Şirketin ABD’deki merkezinden yapılan açıklamada, yeni bir finans kaynağı bulmaya çok yaklaşıldığı ancak koronavirüs salgını nedeniyle bunun gerçekleşemediği bildirildi.

Açıklamada, şirketin değerini arttırmak için faaliyetlerin satışa sunulacağı bildirildi. OneWeb’in ana hissedarının, düşen hisse senedi fiyatları ve yatırımcıların baskısına karşı mücadele veren Japon menşeili SoftBank Teknoloji Grubu olduğu biliniyor.

Şarku’l Avsat Türkçe’de yer alan habere göre, SoftBank Grubu geçtiğimiz günlerde hisseleri geri almak için 41 milyar dolarlık varlığı satışa sunacağını açıklamıştı. OneWeb, yüksek hızlı internet hizmeti sağlamak için uzaya 74 uydu fırlatmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir