ConceptD

Acer, içerik üreticileri için yeni ConceptD PC’lerini duyurdu

Acer içerik üreticilerine yönelik yeni güçlü ConceptD 300 orta boy kule tipi masaüstü bilgisayarını tanıttı. Acer ayrıca ConceptD 7 ve ConceptD 7 Pro dizüstü bilgisayar modellerini de yeniledi.

Acer’s next@acer global basın konferansında şirket, profesyonel ve amatör içerik üreticilerine yönelik üst düzey bilgisayar markası ConceptD serisine yeni modeller eklediğini duyurdu.

Güçlü bir orta boy kule tipi masaüstü bilgisayar olan yeni ConceptD 300, BIM ve CAD projeleri ile yoğun 3D modelleme, görüntü işleme ve animasyon çalışmaları için tasarlandı. ConceptD 7 ve ConceptD 7 Pro dizüstü bilgisayarlar ise 10. Nesil Intel Core işlemciler ve Acer’ın yeni Vortex Flow soğutma teknolojisiyle yenilendi.

Acer’ın ConceptD bilgisayar modelleri, zamanın ötesindeki tasarım dili, son derece doğru renkler sunan ekranları ve sessiz çalışmalarıyla olağan dışı ve özel bir bilgisayar deneyimi sunuyor. Bu modeller grafik tasarımcılar, film yapımcıları, mühendisler, mimarlar, geliştiriciler ve içerik üreticiler için en uygun hale getirildi.

ConceptD 300 – Küçük ve güçlü

ConceptD masaüstü bilgisayarlar, uyumlu bir monitörle eşleştirilebilen göz alıcı ve zamanın ötesinde saf beyaz bir tasarıma sahip. ConceptD masaüstü serisinin son üyesi ConceptD 300, 18 litrelik orta boy kule tipi biçimi ve şık tasarımıyla rahatlıkla masanın üzerine yerleştirilebiliyor.

Harika beyaz kaplama, üst kısımda zarif ahşap panel ve öndeki siyah panel etkileyici bir tasarım oluşturuyor. Modern ofislerde muhteşem görünmesinin yanı sıra, kule tipi modelin modern estetiğine bazı işlevsel özellikler de eklendi.

Ön kısımdaki geniş üçgen dokulu hava girişi ve yan taraftaki havalandırma bölümü yeterli soğutma sağlarken gürültü düzeyini de 40 dBA’dan yani bir kütüphaneden daha düşük seviyeye getiriyor.

Cihaz sahip olduğu 10. Nesil Intel Core i7 işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3070 Grafik Kartı ve 64 GB DDR4 2666 MHz bellekle video düzenleme, CAD ve 3D modelleme projeleri ve iş akışlarının üstesinden kolaylıkla gelebiliyor. 4 TB’a kadar sabit disk ve 1 TB’a kadar hızlı PCIe M.2 SSD depolama ile ConceptD 300 mimarlar, 3D sanatçıları ve video editörleri için ideal.

Ön panelde ayrıca kolay erişim için ergonomik bir biçimde tasarlanan giriş çıkışlar bulunuyor. Birden çok USB 3.2 girişi, entegre SD kart okuyucu, çoklu ekran desteği ve 10 Gbps hızında veri aktarımı için USB Type-C girişi ile eksiksiz bağlantı seçenekleri sunuluyor.

ConceptD 7 ve ConceptD 7 Pro Dizüstü Bilgisayarlar – Her zamankinden bile daha güçlü ve serin

ConceptD dizüstü bilgisayarlar, sıklıkla ofisten uzakta veya ev stüdyolarında çalışması gereken, gittiği her yerde proje hazırlayıp düzenlemek isteyen profesyoneller ve içerik üreticilerin aradığı performansı ve taşınabilirliği sunuyor.

Performans ve renk hassaslığı bu alanda çok önemli olduğundan, ConceptD dizüstü bilgisayarlar güçlü işlemcilere ve grafik işlemcilere, yüksek kaliteli ekranlara ve üstün soğutma teknolojilerine sahip. Metal yüzeylere sertlik, sağlamlık, kir ve sararmaya dayanıklılık katan özel katı seramik koruyucu katman sayesinde her zaman temiz ve yeni gözüken kasa, saf beyaz renkli ince ve hafif yapısıyla dikkat çekiyor.

Yenilenen ConceptD 7 dizüstü bilgisayar modelleri akıllı performans için yerleşik yapay zekaya sahip 10. Nesil Intel Core işlemcilerle masaüstü düzeyinde performans gösteriyor. Yeni modellerde ayrıca Intel Wi-Fi 6 (Gig+), Thunderbolt 3 teknolojisi ve 4K IPS ekran bulunuyor.

Güvenilir kablosuz bağlantı inanılmaz bir şekilde standart 802.11ac 2×2 80 MHz (867 Mbps) bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek hız sunuyor. Bu da yayınlarda veya video konferanslarda büyük önem taşıyan gecikmeyi azaltıyor.

ConceptD 7 Pro, NVIDIA Quadro RTX 5000 GPU içeren modellere sahip. Bu GPU’da 3072 CUDA Çekirdeği, 48 RT Çekirdeği, 384 Tensor Çekirdeği ve 16 GB ultra hızlı GPU belleği bulunuyor. Bu sayede cihaz aynı anda çok sayıda içerik üretme uygulamasını çalıştırabiliyor.

ConceptD 7’de yer alan NVIDIA GeForce RTX GPU’lar ise dijital materyaller oluşturmak, YouTube veya uzun metrajlı filmler için videolar hazırlamak, gerçek zamanlı 3D içerikler üretmek veya Twitch üzerinden canlı oyun yayını yapmak için ideal.

ConceptD 7 dizüstü bilgisayarların ayırt edici özelliklerinden olan PANTONE Onaylı 15,6 inç UHD (3840 x 2160) 4K IPS ekran, Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 2 seviyesinde olağanüstü renk doğruluğu sunuyor.

Her iki modelde de özel olarak geliştirilen yeni bir soğutma çözümü kullanılıyor. Üç adet verimli fan ile çalışan Acer’ın en yeni soğutma teknolojisi, benzersiz bir aerodinamik “girdap akışı” (Vortex Flow) oluşturuyor. Bu da gürültü düzeyini 40 dBA’nın altına çekmenin yanı sıra iç kısımdaki bileşenlerin ağır yük altındayken bile serin kalmasını sağlıyor.

Yenilenen USB 3.2 Gen 2 girişleri kameralarla ve harici sürücülerle hızlı bağlantı (10 Gbps’e kadar) kurarken, Thunderbolt 3 ise 40 Gbps ile hızlı veri aktarımı sunuyor. USB-C üzerinden DisplayPort özelliği birden fazla ekranla hızlı ve sorunsuz bağlantı imkânı veriyor.

Corning Gorilla Glass ile yenilenen touchpad ise daha net ve hassas bir kullanım sunuyor. Son olarak, DTS X: Ultra Audio da canlı yayınlar, sunumlar ve çevrim içi toplantılar için önemli olan üstün ses kalitesini sağlıyor.

Acer ayrıca bir dizi bağımsız yazılım markası ve önde gelen yazılım şirketleriyle çalışarak yeni ConceptD 7 dizüstü bilgisayarlarda donanım ve yazılımın kusursuz bir şekilde çalışmasını sağladı.

Fiyat ve bulunabilirlik

ConceptD 300, Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.299 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

ConceptD 7 Pro, Ekim ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 3.699 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

ConceptD 7, Ekim ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2.899 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Atlarla insanlar arasında ne fark var? | Kitap: Çalışılmayan Bir Dünya – Daniel Susskind

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir