Acer-Swift-3X

Acer’ın Swift, Spin ve Aspire serileri yeniden doğdu

Acer, popüler Swift, Spin ve Aspire serilerini yeni ve güçlü tüketici sınıfı dizüstü bilgisayarlarla yenilediğini duyurdu. Tüm modeller Intel Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core işlemcilerin performansını sunuyor. Ultra taşınabilir bilgisayar tasarımını yeni ufuklara taşımak için geliştirilen bu yeni cihazlar, kullanışlı özellikleri, etkileyici estetik görünümü ve en son teknolojiyi ince ve hafif bir yapı içinde sunuyor.

Acer Swift 3X – İnce, hafif ve yüksek performanslı

Swift 3X, sahip olduğu Intel Iris Xe MAX bağımsız grafik çözümü ile 11. Nesil Intel Core işlemciler sayesinde, fotoğrafçılar ve YouTube için içerik üretenler gibi yaratıcı profesyonellere hem iş hem de oyun için benzersiz özellikler ve güçlü performans sunuyor. Modern ve 1,37 kg3 ağırlığıyla ile son derece hafif yapıdaki Swift 3X, en yoğun uygulamaları rahatlıkla çalıştırabiliyor.

17,5 saate kadar pil ömrüne sahip ürün, yalnızca 30 dakika hızlı şarj ile 4 saatlik kullanım sunuyor. NTSC renk gamının %72’sini kapsayan ve 14 inç FHD IPS ekran renkli, ayrıntılı ve canlı görüntüler oluşturuyor. %84 ekran gövde oranına sahip olan model, Intel Wi-Fi 6’nın (Gig+) yüksek bağlantı hızlarıyla içerikleri çok daha hızlı yüklüyor. Swift 3X aralarında USB-C, Thunderbolt 4 ve USB3.2 Gen 2 gibi hızlı ve rahat veri aktarımı sağlayan girişler de dahil olmak üzere, çeşitli bağlantı noktalarıyla geliyor.

“Swift serisi her zaman sınırları zorlayarak mümkün olan en yüksek gücü en taşınabilir yapıda sunmaya çalışıyor” diyen Acer Inc. Co-COO’su Jerry Kao, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni Swift 3x bu düşünceyi sürdürerek, her yerde şıklık ve performans talep edenlere zarif bir kasada bağımsız grafik işlemcisi sunuyor.”

“Yeni Aspire, Spin ve Swift serisi dizüstü bilgisayarların, yeni 11. Nesil Intel Core işlemcilerle sunulan gerçek dünya performansı ve platform entegrasyonundan yararlandığını görmek heyecan verici” diyen Intel Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Mobil Müşteri Platformları Genel Müdürü Chris Walker, ardından şunları söyledi:

“Swift 3x için Acer ile yakın bir iş birliği yürüttük. 11. Nesil işlemcilerin rakipsiz performansıyla birlikte yepyeni Intel Iris Xe MAX bağımsız grafik işlemciyle yaratıcı profesyonellerin ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarda daha fazlasını yapabilmelerinin önünü açtık.”

Acer Spin 5 – Ultra İnce. Dokunmatik Ekran. Dönüştürülebilir

2020 Red Dot tasarım ödülüne sahip Acer Spin 5, dönüştürülebilir tasarımı, 1,2 kg ağırlığı ve 14,9 mm inceliğiyle verimliliğini en üst seviyeye taşımak isteyenlere hitap eden dokunmatik ekranlı bir dizüstü bilgisayar. Bu göz alıcı cihaz, 360 derecelik menteşe tasarımı sayesinde farklı biçimlerde kullanılabiliyor. Not almak için tablet modu kullanılabilirken, yazı yazmak için ise klavyenin hafif yukarıda durarak ergonomi ve daha iyi termal performans sağladığı dizüstü bilgisayar modu tercih edilebiliyor.

Dokunmatik ekran ve touchpad istenirse Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass katmanıyla kaplanabiliyor. Ayrıca tercihe bağlı olarak klavyede ve etrafındaki yüzeyde kullanılan BPR ve EPA uyumlu gümüş iyon antimikrobiyal madde de JIS Z 2801 ve ISO 22196 test protokollerine göre birçok farklı bakteriye karşı yüksek düzeyde koruma sağlıyor.

Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core i7 işlemci modellerine kadar işlemci seçeneklerine sahip ürün, yaratıcı projelere güç verecek performansı sunuyor. 7,78 mm’lik son derece ince yan çerçeveler etkileyici %80 ekran gövde oranı sağlıyor. 3:2 IPS VertiView ekran, 16:9 oranlı ekranlara göre %18 daha fazla alan sunuyor. Böylece Wacom AES teknolojisine sahip entegre Acer Active Stylus ile tasarımlara hayat vermek için yeterli alan elde ediliyor. 15 saate kadar pil ömrü, Thunderbolt 4 sertifikalı tam işlevli USB Type-C girişleri, Killer 1650 Wi-Fi ve öne dönük çift hoparlör ile Spin 5, yaratıcılığını her yere götürmek isteyen profesyonellerin ideal yol arkadaşı olacak.

Acer Spin 3 – 360 derece üretkenlik

Hafif ve taşınabilir yapıdaki Spin 3, 16:10 en boy oranına ve WQXGA (2560 x 1600) çözünürlüğe sahip 13,3 inç çoklu dokunmatik IPS ekran ile geliyor. Spin 5’te olduğu gibi Iris Xe grafikli en yeni 11. Nesil Intel Core işlemcilerle donatılan bu model, profesyonellere ve sanatçılara sağlam performans sunuyor. 360 derece dönebilen Spin 3 kullanıcıların kendilerine en doğal gelen biçimde çalışmasına ve oyun oynamasına olanak veriyor. Ürünle gelen 4096 seviye basınç hassasiyetli Acer Active Stylus, dokunmatik ekrandan yazı veya çizim için en iyi şekilde yararlanılmasını sağlıyor. Çift SSD, Thunderbolt 4 özellikli iki adet USB Type-C girişi ve Killer 1650 Wi-Fi ile Spin 3, sabit bir yer de çalışmayan öğrenciler ve profesyoneller için ideal.

Acer Aspire 5 – Pratik, işlevsel ve güçlü

Iris Xe grafikli veya tercihe bağlı bağımsız NVIDIA GeForce MX450 GPU ile gelen 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip Aspire 5 dizüstü bilgisayar serisi, kullanıcıların aynı anda birden çok iş üzerinde rahatça çalışabilmelerini sağlıyor. Üretkenlik uygulamaları için ideal olan Full HD IPS dokunmatik ekran3, ince çerçeveleriyle %80 ekran gövde oranı yakalıyor. Şık ve profesyonel görünümlü kasanın içinde ise 24 GB’a kadar DDR4 bellek, 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD ve 2 TB’a kadar sabit disk bulunuyor. Ergonomik menteşe tasarımı Aspire 5’in gövdesini kaldırarak klavyeyi rahat yazı yazmak için belli bir açıda eğiyor. Aynı zamanda bu şekilde daha iyi bir ses iletimi ve havalandırma elde ediliyor. Acer Color Intelligence özelliği ise görselliği zenginleştiriyor. Çift bant Intel Wi-Fi 6 (Gig+), Wi-Fi 5’e göre ortalama ağ performansını üç kata kadar artırıyor ve gecikmeleri %75’e kadar azaltıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Spin 5 (SP513-55N), Aralık ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.099 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Spin 3 (SP313-51N) dizüstü bilgisayar, Aralık ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 899 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Swift 3X (SF314-510G), Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 849 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Aspire (A514-54 14”) dizüstü bilgisayar, Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 599 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Aspire (A515-56 15,6”) dizüstü bilgisayar, Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 599 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Aspire (A517-52 17,3 inç) dizüstü bilgisayar, Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 599 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

GM 20 Pro alınır mı? Kamera performansı nasıl? | GM 20 Pro incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir