ADSL2+ ve fiber tek modemde

ZyXEL, ADSL2+ ve fiber şebekeleri üzerinden İnternet’e erişebilerek kullanıcılarına büyük esneklik sağlayan, 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps kablosuz bağlantı hızı sunan yeni nesil modem P-660HNU-F1’i tanıttı.

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, ADSL2+ ve fiber şebekeleri üzerinden İnternet’e erişebilen, 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps kablosuz bağlantı hızı sunan yeni nesil modem P-660HNU-F1’i tanıttı.

Günümüzde İnternet kullanıcıları ADSL ve fiber gibi farklı altyapıları kullanarak İnternet’e erişiyor. ADSL2+ ve fiber İnternet şebekeleri arasında modem ya da router değiştirmeksizin kolayca geçiş yapılabiliyor, DOCSIS standardını destekleyen kablo modemlere bağlanarak bu cihazlara kablosuz özellik kazandırabiliyor. ADSL2+ hattıyla yapılan bağlantıdan fiber veya kablo İnternet’e geçiş, PC ve diğer ağ ürünlerinin bağlanabildiği 4 adet LAN portundan biri üzerinden gerçekleştiriliyor. 4 Port 10/100 Mbps Ethernet sayesinde, güncel teknolojiler olan IP TV, VoIP/Video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı eş zamanlı olarak kullanılabiliyor.

Sahip olduğu 2 adet USB portu üzerinden, USB Bellek veya USB sabit diskte yer alan dosyalara yerel ağ ve İnternet üzerinden güvenli erişim sağlayan P-660HNU-F1, güvenli dosya paylaşımına da olanak tanıyor. DLNA olarak adlandırılan multimedya sunucu özelliğine de sahip bulunan ZyXEL P-660HNU-F1 ile video, müzik ve fotoğraf gibi multimedya dosyaları Akıllı TV, oyun konsolu ve PC’lerde sorunsuz bir şekilde görüntülenebiliyor.

Ürünün sahip olduğu Güçlü SPI Firewall özelliği İnternet’ten gelebilecek tehditlere karşı tam koruma sağlarken, Gelişmiş Port Önceliği Yönetimi (QoS) sayesinde video, ses ve veri uygulamaları için trafik tipine göre önceliklendirme yapılabiliyor. İnternet erişimini bilgisayar bazında kısıtlama hizmeti sunan ürün, verimli bir ebeveyn kontrolü elde edilmesine de yardımcı oluyor.

ZyXEL P-660HNU-F1’in kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırması sağlayan WPS özelliği tek bir tuşla otomatik olarak aktif edilebiliyor. WLAN On/Off butonu ise herhangi bir arayüze gerek kalmaksızın kablosuz bağlantının açılıp kapatılmasını mümkün kılarak enerji tasarrufu sağlıyor. Kullanıcılar, kablosuz bağlantının hangi saatlerde açık ya da kapalı olacağını belirleyen zamanlama özelliğini web arayüzü üzerinden kolayca kullanabiliyor.

İlginizi çekebilir:  iPhone 5 için 'nano-SIM' Türkiye’de ilk kez Avea’da

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca olmak üzere beş farklı dil desteği bulunan ZyXEL P-660HNU-F1, İnternet üzerinden oyun oynamayı seven kullanıcılar için geliştirilen kolay konfigürasyon özelliği ile de dikkat çekiyor.

ZyXEL P-660HNU-F1 Temel Özellikler:

 • ADSL2+ & Ethernet port üzerinden FTTX-fiber internet/kablo modem desteği (dual wan)
 • 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps kablosuz bağlantı hızı
 • 2 USB portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı ve bu dosyalara yerel ağ ve internet üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB sabit disk)
 • 4 port 10/100 Mbps (4. port opsiyonel fiber/kablo İnternet WAN) Ethernet ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, VOIP/video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı olanağı
 • DLNA multimedya sunucu özelliği ile Akıllı TV, konsol ve PC’lerde video, müzik ve resim dosyalarını oynatabilme imkanı
 • Güçlü SPI firewall koruması
 • Online oyuncular için kolay konfigürasyon
 • Bilgisayar bazında kısıtlama imkanı sağlayan ebeveyn kontrolü özelliği
 • Video, ses ve veri uygulamaları için Gelişmiş Port Önceliği Yönetimi
 • Kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırması için WPS
 • Enerji tasarrufu için kablosuz özelliğini devre dışı bırakabilen WLAN On/Off butonu
 • Kablosuz bağlantının açık/kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama özelliği
 • Çoklu dil desteği (Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca)
Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir