AirTies dünyayı kablosuz ağlarla sarıyor

AirTies’den Türkiye’den dünyaya teknoloji ihracına devam ediyor. Ürettiği teknoloji ile dünyanın ihtiyacını karşılar hale gelen AirTies, son olarak iki dünya devi Sky Deutschland ve Singtel ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Kablosuz çözümler ve OTT teknolojilerinin önde gelen üreticisi AirTies, Almanya’nın ilk pay tv hizmeti Sky Deutschland ile önemli bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında AirTies Sky Deutschland’ın on-demand tv servisi Sky Anytime kullanıcılarına SC201 Wireless Connector cihazı sağlayacak.

Böylece Almanya ve Avusturya’da 3 milyona yakın Sky Anytime kullanıcısı AirTies sayesinde diledikleri film, müzik, tv programını internetten kesintisiz ve yüksek hızda izleyebilecek. Tamamen kablosuz çalışan ürün, kullanıcılar tarafından tv kumandası aracılığıyla kurulabilecek.

Kullanıcı dostu, ufak, şık ve yüksek hizmet kalitesi sunan ürün sayesinde Sky Anytime kullanıcılarının eski set top boxları, yepyeni AirTies teknolojisi ile donanmış ve hayata dönmüş olacak.

Dünyada 3 milyona yakın Sky kullanıcısının evine girdi

Sky şirketi ile işbirliklerinin ilk olarak Sky UK ile başladığını söyleyen AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, “2012 yılında Sky UK ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin ilk yılında bu hizmetten yararlanan kullanıcıların sayısında çok büyük oranda artış oldu. Hizmetimizin, kullanıcılar tarafından ne kadar beğenildiği ve fayda sağladığı yönünde bize fikir veriyor. Sky Uk’in ardından Sky Italy ve Sky New Zealand ile de aynı anlaşmaları imzaladık. Şimdi de Sky Deutschland ile işbirliğine başlamış bulunuyoruz. Bugüne kadar sadece Sky şirketi ile yapmış olduğumuz anlaşmalar kapsamında dünyada 3 milyona yakın kullanıcının evine konuk olmuş olduk. Bu rakam yeni anlaşmalarla katlanarak büyüyecek. Öte yandan yine bölgesinin en büyük şirketlerinden Multichoice Güney Afrika ile de işbirliği anlaşması imzaladık. Şu an dünyanın neredeyse her köşesine teknolojimizle ulaşmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

AirtiesSC201

Singapur’u da yüksek hızla buluşturdu!

AirTies, Singapur’un en büyük Telekom şirketi Singtel ile de işbirliği imzaladı. Singapur gibi internetin yoğun kullanıldığı kalabalık şehirlerde hızlı ve kesintisiz internete ulaşmak problem yaratabiliyor. İşbirliği kapsamında AirTies, Singtel’e dünyanın en küçük çift bantlı 11ac kablosuz alan genişletici cihazı Air 4920 ürününü temin ediyor.

AirTies’ın Wi-Fi Mesh teknolojisine sahip ürünü Air 4920’de ayrıca ‘client steering’ adı verilen yepyeni bir teknoloji de kullanıldı. Böylece Wi-Fi Mesh ile Singtel’li internet kullanıcıları, evin her köşesinde eşit ve yüksek hızda internetle buluşuyor.

Client steering teknolojisiyle de ev içi cihazların her birinin maksimum internet hızından faydalanması sağlanıyor. Böylece tüm cihazlar arasında eşit yayılan internet gücü, evin her köşesine eksiksiz ulaşıyor. Singtel, dünyada AirTies’ın bu iki teknolojisini kullanan ilk şirket oldu.

AirTies yine TV Connect ve Red Herring’de ödülleri topladı

Avrupa’nın birçok ülkesine ürünlerini ihraç eden kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, Amsterdam’da 13 – 15 tarihleri arasında düzenlenen Red Herring Top 100 Europe etkinliğinde ödülle taçlandırıldı. AirTies, 15 Nisan Çarşamba akşamı geçekleştirilen ödül töreninde Avrupa’nın en iyi 100 teknoloji şirketinden biri oldu.

Londra’da düzenlenen TV Connect Ödülleri 2015’te ise kablosuz alan genişletici cihazı Air 4920 ile ‘Best TV Customer Device’ ödülüne layık görüldü. Air 4920, yüksek hızda kablosuz internet, ev içi bağlantıda geniş kapsama alanı ve aynı zamanda bir medya sunucusu gibi çalışabilmesi özellikleriyle oyunun kurallarını değiştiren bir ürün olarak tanıtıldı.

Air 4920, dünyanın operatör sınıfında kesintisiz video aktarımı kapasitesi olan ilk kablosuz alan genişletici ve erişim noktası. Set top box’lara bağlanarak, 10 HD video kanalından kesintisiz video aktarımı yapabilir, çoklu gönderim ve tekli gönderim trafiği ile çalışabilir. Ayrıca, Airplay ile uyumlu müziğin şifresini çözerek elektrikli hoparlörlere aktarabilir ve eklenmiş USB 3.0 ile uyumlu disk sürücüleri için bir medya sunucusu görevi görebilir.

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.

AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor.

Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor.

IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir