AirTies, Hybrid Mesh ile Wi-Fi ve kablolu ev ağlarını birleştirdi

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, yeni nesil ev içi hızlı kablosuz internet ile HD ve UHD video aktarımını yüksek performansta sağlamak için Wi-Fi, Powerline Communication (PLC), Multimedia Over Coax Alliance (MoCA) ve Ethernet opsiyonlarını birleştiren Hybrid Mesh yazılımını hayata geçirdi. Bu yeni yazılım, operatörün ev içi cihazlarını akıllı birer Wi-Fi erişim noktasına dönüştürerek evdeki tüm cihazlara esnek ve yüksek kapasiteli bir kablosuz internet erişimi sağlıyor.

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, Hybrid Mesh teknolojisi ile evlere yeni nesil video paylaşımını getiriyor. AirTies Hybrid Mesh, Wi-Fi ağ cihazları arasında kablosuz bağlantılara ek olarak, var olan elektrik, koaksiyel veya Ethernet kablolarından faydalanarak, PLC, MoCA veya Ethernet bağlantılarını kurup ayni anda kullanabiliyor. .

Hybrid Mesh teknolojisini anlatan AirTies’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi “Hybrid Mesh” evdeki yeni nesil kablosuz internet ve video aktarımını mümkün kılacak. Günümüzde evlerde internet üzerinden HD video izleyebiliyoruz, yakında bu videolar hem mobil cihazlarda hem de akıllı televizyonlarda Ultra HD olacak. Hybrid Mesh, evdeki bütün kablosuz cihazlara hızlı internet servisini sağlayabildiği gibi, canlı yayın, PVR kaydı, internet veya yerel bir NAS server gibi birçok kanaldan gelen 10 premium yayın akışını da gerçekleştirebilecek” dedi.

Hybrid Mesh teknolojisi, kablolu ve kablosuz bağlantıları paralel kullanarak ağ kapasitesini büyük ölçüde artırıyor. Kapasite artışının yanı sıra, özellikle elektrik kablolarını kullanarak ağ iletişimi sağlayan PLC teknolojisinin en önemli zayıflığı olan bazı prizler arasında çalışamama probleminin de önüne geçiyor. AirTies Hybrid Mesh teknolojisi, PLC bağlantısında bir sorun olduğu durumda kablosuz bağlantıyı kullanmaya devam edebiliyor ve kullanıcının herhangi bir ağ problemi yaşamasını engelliyor.

AirTies’ın yeni teknolojisi, mobil cihazların her zaman kendileri için performansı yüksek akıllı kablosuz erişim noktasına bağlanmalarına imkan veriyor; aynı zamanda ev içerisinde de hareket halindeki kablosuz cihazların internet ve video kalitesini artırıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir