AirTies teknolojisi TV Connect Fuarı’na çıkarma yapacak

Kablosuz yaşamın öncüsü AirTies, dünyanın en hızlı kablosuz video erişim teknolojisi 11 ac’ye sahip yeni ürün ailesiyle 10. TV Connect Fuarı’nda Türkiye’yi temsil edecek. AirTies, erişim hızını 1,7Gbit’e çıkartacak yeni ürün ailesiyle hız deneyiminde devrim yaratacak. Ürünlerin sahip olduğu yeni tasarımı ile, 10cmx10cm boyutlarındaki ürünler pazarın en ufak ve en şık tasarım özelliklerine sahip.

Geleceğin teknolojilerinin tanıtıldığı TV Connect fuarı, 83 ülkeden 7500’i aşkın sektör çalışanını 18-20 Mart 2014 tarihlerinde Londra’da buluşturuyor. Fuara dünyanın önde gelen OTT, telekomünikasyon ve kablolu iletişim şirketleri ile yayıncı, içerik ve çözüm sağlayıcı şirketler katılıyor.

AirTies’ın kurucusu Bülent Çelebi konuyla ilgili şunları söyledi:

“AirTies olarak kuruluşumuzun 10.yılını kutluyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana dünyanın önemli telekom operatörlerine ve servis sağlayıcılarına ürün ve teknoloji temin eden bir şirket konumuna geldik. Bizi rekabette farklılaştıran en önemli avantajımız yeni teknolojileri ürünleştirmekteki hızımız. Pazarın ihtiyacına yönelik, müşterilerimize beklentilerini aşan ürün ve hizmetler sunabilmenin yolu ise 100’den fazla Türk mühendisinden oluşan Ar-Ge ekibimizden geçiyor. Yaptığımız yatırımların sonucunda Ar-Ge merkezimiz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2012 Performans Endeksi Değerlendirmesi’nde sektör bazında ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ seçildi.

Geliştirdiğimiz inovatif teknolojiler sayesinde müşterilerimize benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmayı ön planda tutuyoruz. Patentli teknolojimiz AirTies Mesh ile, kullanıcıların ev içi kablosuz ağ deneyimlerinde oyunun kurallarını tamamen değiştiren bir yaklaşım geliştirdik. Bu teknolojimiz sadece son kullanıcı tarafında hissedilen bir performans artışı yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda servis sağlayıcı şirketler için de bir rekabet avantajı yaratıyor.”

AirTies, sektördeki en kapsamlı ve rekabetçi teknoloji ödüllerinden biri olarak kabul edilen “TV Connect Industry Awards”da, geliştirdiği patentli teknoloji AirTies Mesh ile “En İyi Destekleyici Teknoloji” kategorisinde finale kaldı. “En İyi Destekleyici Teknoloji” kategorisinde ödül; silikon yapılı, destekleyici teknoloji, IP ve analiz çözümü sunan ürün, servis ve inovasyon alanındakimükemmel teknolojilere veriliyor. Ödüller, sektör devlerini Londra’da bir araya getiren 10.TV Connect Fuarı’nda 19 Mart’ta sahiplerini bulacak.

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki lider telekom operatörleri ve perakende kanalları ile işbirliği bulunan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com ziyaret ediniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir