AirTies’a iki dalda birincilik ödülü

İnterpromedya i-Research markasının geleneksel “ En Büyük 500 Bilişim Şirketi” araştırmasının sonuçları açıklandı. Sektörün lider kuruluşlarının patron ve üst düzey yöneticilerini bir araya getiren törende AirTies iki farklı kategoride birincilik ödülüne sahip oldu.

Kablosuz ağ uzmanlığı ile geliştirdiği yenilikçi ürünleri ve teknolojileri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, Türkiye bilişim sektörünün referansı niteliğindeki, Türkiye bilişim sektörünün ciro sıralamasına göre ilk 500 şirketini belirleyen araştırmada “Türkiye Merkezli Üretici Donanım Kategorisi” ve “Donanım İhracatı” kategorilerinde birincilik ödülüne layık bulundu.

Bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarına göre, 300 şirket 2013 yılını büyümeyle kapattı. Yüzde 100’ün üzerinde büyüyen şirket sayısı 19, yüzde 50 ile 99 arasında büyüyen şirket sayısı 56 oldu.

Bilişim pazarı verilerine ışık tutan ödül töreni 25 Haziran Çarşamba günü TİM Maslak Show Center’da gerçekleşti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer’in katılımıyla gerçekleşen törende Acarer; katmadeğer, altyapı, yatırım gibi sektörde yaşanan sorunlara değindi. Acarer, “ 21. yüzyılın petrolü ‘data’ olacak, bu trendlere uygun yeni teknolojiler ve altyapıları geliştirilmesi, kendisini farklılaştırmak isteyen işletmeler için büyük önem arz ediyor. Bizim açımızdan Türkiye’deki şirketlerin bu gelişime ayak uydurmasını çok önemsiyorum” diye konuştu.

AirTies adına ödülleri şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi aldı. Bülent Çelebi ödüle ilişkin “İki kategoride ve özellikle ihracat kategorisinde birincilik ödülünü almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu başarılar, AR-GE ve İnovasyon alanında yaptığımız yatırımların doğrudan sonucudur. Hedefimiz ise kablosuz ev ağlarında dünya lideri olmaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir