AirTies’tan dünyanın en hızlı WiFi cihazı

Kablosuz ağ teknolojileri alanında yenilikçi vizyonunu koruyan AirTies, Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Yayıncılık Kongresi’ne (IBC – International Broadcasting Convention) katıldı. AirTies, sektörün en prestijli fuarlarından biri olan değerlendirilen IBC’de dünyanın en hızlı video aktarım cihazı, 1.7 Gbps 11.ac teknolojisine sahip Air 4820’yi tanıttı.

Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Yayıncılık Kongresi’ne (IBC 2013- International Broadcasting Convention) katılan AirTies, dünyanın ilk 11.ac 4×4 çip setinin kullanıldığı yeni ürünü Air 4820’yi tanıttı. Bu yeni ürün, benzersiz bir kapsama alanı ve performans ile ev kullanımı için yüksek çözünürlüklü (High Definition – HD) video aktarım çözümü sunuyor.

AirTies’ın yeni ürünü daha geniş bir alanda, birden fazla sayıda cihaza içeriğin 3 kat daha hızlı aktarılmasını ve HD kalitede kesintisiz video izlenmesini mümkün kılıyor. Merkezi bir kutudan ağa bağlı TV, tablet ve mobil cihazlara aktarım yapılabilen Air 4820 ile aynı anda 6 cihaza HD video aktarımı yapılabiliyor. Ürün, 2014 yılın başında pazarda olacak.

AirTies CEO’su Philippe Alcaras yeni ürünleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede: “AirTies, 9 yıl önce Türkiye’de Türk girişimciler tarafından kurulmuş bir Türk şirketi. Kurulduğumuz ilk günden bu yana müşterilerimize kablosuz iletişim konusunda ileri kalitede ürünler sunuyoruz. Kendi bünyemizde, müşterilerimizden gelen geri bildirimler ile desteklediğimiz, Araştırma-Geliştirme süreçlerimiz neticesinde dünya ile rekabet eden ürünler geliştiriyoruz” dedi.

Eskiden sadece web sayfalarında gezinmek olan internetin günümüzdeki evimizdeki televizyonlardan, cep telefonlarına yayıldığını, yakın bir gelecekte de internetin hayatımızın her alanına entegre olacağını belirten Alcaras, “Türk mühendislerinden oluşan Araştırma-Geliştirme ekibimizle, yüksek performanslı kablosuz deneyimi sunan ürünleri geliştirmek üzere çalışıyoruz ve bir Türk şirketi olarak dünyaya yeni teknolojileri sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir