Airties’tan geleceğin teknolojisine ilk adım

AirTies, hem ADSL hem de VDSL özelliği bulunan yeni kablosuz modemi Air 5650 ile hız tutkunlarına yeni bir alternatif sunuyor.  Türkiye’deki tüm VDSL altyapısına uygun olan Air 5650 ile ADSL’e oranla çok daha hızlı internet erişimi mümkün olacak.   Geleceğin teknolojisini bugünden sunan AirTies, Teknosa ’ya özel kampanyasıyla Air 5650 alanlara Bluetooth  kulaklık da hediye ediyor.

İnternet kullanıcıları için hız giderek daha fazla önem kazanıyor.  Bu nedenle Telekom operatörleri her geçen gün internet hızını artırmak için çalışmalar yürütüyor.  Bunlardan biri olan VDSL teknolojisi, başta Avrupa olmak üzere giderek dünyada ADSL’in yerini almaya başladı. Türkiye’de de sayıları giderek artan santrallerle daha fazla kullanılmaya başlayan VDSL teknolojisinin, önümüzdeki dönemde mevcut ADSL kullanıcıları tarafından da benimsenmesi bekleniyor.

Kullanıcıların ihtiyaçlarını önceden belirleyerek çözüm sunmaya odaklanan AirTies, VDSL teknolojisindeki gelişmeye paralel olarak Türk Telekom altyapısına uygun VDSL modemi Air 5650’yi internet kullanıcıları ile buluşturuyor.  Hem ADSL2 hem de VDSL2 özelliği taşıyan cihaz,  yeni ADSL modem alacak kullanıcılar için  VDSL teknolojisine bugünden hazır olma imkanı sunuyor.

2.4GHz, 11N teknolojisini taşıyan Air 5650, 300Mbps kablosuz ağ hızıyla yüksek hız ve performans gerektiren uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.  Air 5650’nin sahip olduğu patentli AirTouch teknolojisi sayesinde, tek tuşa dokunarak kolayca ağ kurulumu gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte AirTouch, en güvenli şifrelemeyi yaparak ağı davetsiz misafirlerden koruyor. Benzer şekilde kablosuz ağın sınırlarını genişletmek ve erişim noktaları ile MESH ağı kurmak için de tek tuşa dokunmak yeterli oluyor. 4 adet Ethernet portu bulunan cihaz, gerekli durumlarda kablolu internet erişimi de sağlıyor. Air 5650, AirTies USB Tak&Paylaş teknolojisi ile kullanıcıların harici disklerinde bulunan fotoğraf, film, müzik ve dosyalarına kablosuz erişmelerini sağlıyor.

İlginizi çekebilir:  Hırsızların tercihi de iPhone

TEKNOSA MAĞAZALARINDA BLUETOOTH KULAKLIK HEDİYE

Kanal Satış’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Evrim Önk, kampanya ile ilgili, “Türkiye’deki VDSL altyapı sağlayıcısı Türk Telekom tarafından sunulan VDSL hizmetlerine tam uyumlu olarak geliştirilen Air 5650, yapılan tüm testlerden geçerek raflarda yerini aldı.  Kısa bir süre için Teknosa mağazalarına özel Bluetooth kulaklık hediyesi ile birlikte özel fiyatıyla sunulan Air 5650, geleceğin teknolojisini AirTies farkıyla getiriyor.” şeklinde görüşlerini bildirdi.

VDSL NEDİR?

Tıpkı ADSL gibi bakır teller üzerinden veri taşıyan yeni nesil bir teknoloji olan VDSL, ADSL’e göre çok daha hızlı veri transferi sağlıyor. VDSL ile Telekom santraline yakın olan bölgelerdeki kullanıcılara yüksek bant sunulabilmektedir. Temel olarak santrale fiber kablolarla gelen veriyi bakır teller aracılığıyla kullanıcılara ulaştırma prensibi ile çalışmaktadır. ADSL ile 24  Megabit’e kadar bant genişliği sunulurken VDSL’de 100Megabit’e kadar veri transferi yapılabilir. VDSL’den yararlanmak için bu teknolojiyi destekleyen modem kullanmak gereklidir ve mevcut ADSL modemler VDSL desteklememektedir. Türkiye’de VDSL ile ilgili altyapı çalışmaları bir süredir devam etmekte olup, altyapı sağlayıcısı operatörün bu teknolojiye yönelik yatırımları sürmektedir. İlerleyen dönemde ADSL’in yerini büyük ölçüde VDSL’e bırakması beklenmektedir.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir