Ajanların flörtü sosyal medya balonu çıktı

Kızıl Ajan lakabıyla tanınan Anna Chapman’ın eski CIA çalışanı Edward Snowden’a evlenme teklifi yaptığı ve genç ajanın da bu teklifi kabul ettiği yönündeki haberler sosyal medya balonu çıktı.

Rus basınında yer alan haberlerde, eski CIA çalışanı Edward Snowden’a, Kızıl Ajan lakabıyla tanınan Anna Chapman’ın Twitter’dan “Snowden, benimle evlenir misin?” şeklinde evlenme teklifinde bulunduğu yer almıştı.

Snowden’ın ise Chapman’ın teklifine yine Twitter’dan karşılık verdiği, mesajında, “Hiç düşünmeden Chapman ile evlenebilirim. Aman Tanrım ona bir bakın!” ifadelerini kullandığı belirtilmişti.

Snowden’ın Chapman’la evlenerek Rus vatandaşlığı elde edebileceği ve oturma izni alabileceği yönünde zincirleme devam eden bu haberlerin kaynağı olan Twitter hesaplarının sahte olduğu ortaya çıktı.

‘Kızıl Ajan’ Anna Chapman, 2010 yılında dokuz casusla birlikte ABD’de tutuklanmış ve Rusya’da hapiste bulunan ABD’li ajanlarla takas edilerek ülkesine iade edilmişti.

Eski CIA çalışanı Edward Snowden, ABD’nin dünya çapında telefon ve internet trafiğini Prizma (Prism) programıyla izlediğini ortaya çıkarmıştı. Snowden, Moskova’daki Şeremetyova Havaalanı’nda transit bölgede kapsül otelde sıkışıp kalmış ve 21 ülkeden sığınma hakkı talep etmişti.

Son haberlere göre, Snowden’ın talebine sadece Nikaragua ve Venezuela olumlu cevap verdi. Venezeula Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Moskova’daki havaalanında bulunan Snowden’a sığınma hakkı tanıyabileceklerini söyledi.

Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega da koşulların uygun olması halinde Snowden’a yardım etmeye hazır olduklarını belirtti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir