‘Akbank Direkt Mobil’ Windows 8’de

Akbank, mobil bankacılıkta önemli bir adım daha attı. Geleceğin bankacılığı Akbank Direkt Mobil, IOS ve Android gibi işletim sistemlerinin ardından, birçok yenilik ve ayrıcalık ile Windows 8’i kullanan cihazlara da taşındı.

Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Akbank Direkt Mobil’in, Windows 8 Uygulaması’nın Windows 8 tabletler ve Windows 8 işletim sistemi ile çalışan PC’lerde de, tüm “Akbank Direkt Mobil ayrıcalıkları” ile kullanılmaya başladığına işaret etti.

Yeni uygulamanın, Akbank bankacılık ve teknoloji uzmanlarının, Microsoft uzmanlarıyla yaptıkları işbirliği sonucu geliştirildiğini vurgulayan Oğuz, “Akbank’ın bankacılık hizmetlerini yeni ve gelişmiş teknolojiye uyarlamasının bir örneğini de Windows 8’de yaşadık. Yoğun çalışmalar sonucu geliştirilen Akbank Direkt Mobil Windows 8 uygulaması, iki lider kurumun uzmanlıkları sayesinde, Windows 8’in yeniliklerini Mobil Bankacılık işlemlerine yansıtıyor” dedi.

“Uygulamamızın, sahip olduğu özellikler ve sağladığı kullanıcı deneyimiyle piyasadaki en iyi Windows 8 finans uygulaması olduğunu düşünüyoruz” diyen Oğuz, Akbank Direkt Mobil’in ayrıcalıklarını şöyle sıraladı: “Akbank Direkt Mobil, Semantic Zoom, Düğmeler Mönüsü, Uygulama Komutları gibi spesifik Windows 8 platform özelliklerini kullanan Türkiye’nin ilk bankacılık uygulaması olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında, Akbank Direkt Mobil uygulaması, Windows 8 platformunun pratik ve kullanışlı arayüzü için özel olarak geliştirildi. Ayrıca, Akbank Direkt Mobil, tek şifre ile giriş, kredi kartı numarası ile giriş ve kişiselleştirilebilir arayüz gibi özelliklerini, Windows 8’in spesifik kullanıcı deneyimi ile birleştirdi ve böylece, en güvenli bir şekilde en kolay erişim avantajını Windows 8 platformuna da taşımış oldu.”

Akbank’ta günde ortalama 1 milyon online işlemin yapıldığına dikkat çeken Oğuz, düzenlediği birçok kampanya ile kullanıcılarına “kazandıran” Akbank Direkt Mobil’in Windows 8 uygulaması ile de bankacılık işlemlerinde de kullanıcılara yepyeni kolaylıkların kapısını açtığını söyledi.

Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici ise; “Akbank, pek çok alanda teknolojinin öncülüğünü yapan ve teknolojinin sağladığı avantajları müşterilerine hızla sunmayı benimseyen bir banka ve Microsoft Türkiye’nin de önemli iş ortaklarından biri. Windows 8 için özel olarak tasarlanan Akbank Direkt Mobil Uygulamasını bu anlamda çok önemsiyoruz. Windows 8’in tüketicilere sunduğu benzersiz özellikleri kullanarak geliştirilen Direkt Mobil uygulaması ile artık Akbank müşterileri çok daha farklı bir bankacılık deneyimi yaşayabilecekler” dedi.

Piyasaya çıktığı yaklaşık 1 yıl içerisinde dünyada 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Windows 8 ile kullanıcıların tüm cihazlarda tek ve benzersiz bir deneyim yaşama şansına kavuştuğunu söyleyen Tolgar Elverici “Akbank gibi tüketicinin beğenisini ve kullanım kolaylığını hizmetlerinin odağına alan bir bankanın Windows 8 Uygulama Mağazası’nda bu denli güçlü bir uygulama ile yerini almasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir