Akbank’tan Blackberry10 için ‘Yatırımcı’ uygulaması

Akbank’ın Türkiye’de BlackBerry10 işletim sistemi için geliştirdiği hisse senedi ve yatırım işlemlerine özel ilk bankacılık uygulaması “Yatırımcı”, BlackBerry World uygulamalar mağazasında yerini aldı.

Akbank açıklamasına göre, yatırımcılar “Akbank Yatırımcı Uygulaması” ile  BIST verilerine, Ekonomik Takvime, piyasalarla ilgili güncel verilere ve en güncel piyasa haberlerine erişebiliyor, Akbank Döviz Kurları, Fon, Repo ve Mevduat faiz oranları hakkında da bilgi edinebiliyorlar. “Yatırımcı” ile Akbank’ın tüketici, taşıt ve konut kredisi oranlarını öğrenip,  hesaplama aracı yardımıyla başvuru yapmadan önce kredi oranları ile ilgili hesaplamalar da yapılabiliyor. “Akbank Yatırımcı Uygulaması”, Blackberry10 platformu dışında iPhone’larda, iPad’lerde, Android ve Blackberry işletim sistemli cihazlarda kullanılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için teknolojiye yılda 100 milyon dolar yatırım yapan bir banka olarak, Türkiye’de Blackberry10 platformuna uygun, yatırım işlemlerine özel bir uygulamayı geliştiren ilk banka olduklarını belirtti.

Akbank olarak geliştirdikleri “Yatırımcı” uygulaması ile bir çok yatırım işlemi gerçekleştirilebildiğini ifade eden Oğuz, BlackBerry World’den ücretsiz indirilebilen “Yatırımcı” uygulamasını, Akbank müşterisi olsun olmasın herkesin kullanabileceğini vurguladı. Oğuz, BlackBerry10’a özel “Yatırımcı” uygulaması ile yatırım işlemlerine ulaşmanın ve anında işlem yapmanın çok kolay olduğunu bildirerek, yatırımcıların uygulama ile kişiselleştirilmiş sayfalarından portföylerindeki hisseleri izleyebildiklerini, Ex-Trade kullanıcı kodu ve şifrelerini kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde hisse alış-satış-güncelleme emri verebildiklerini ve mevcut emirleri takip edebildiklerini sözlerine ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir