Akıllı saat projesine 150 bin dolar bağış

Güney Kore’deki Omate Truesmart şirketi, akıllı saati üretmeye hazır olduklarını duyurdu. Şirket, ABD merkezli internette toplu bağış sitesi Kickstarter’da, 150 bin dolara yakın desteği garantilediğini açıkladı.

Omate Truesmart, beş megapiksellik kamerası ve telefon özelliğiyle büyük ilgi çekiyor. Akıllı saat Pebble da, geçen yıl Kickstarter üzerinden 10 milyon doları aşkın rekor düzeyde bağış toplamayı başarmıştı.

Omate Truesmart’ın başarısı, Samsung’un merakla beklenen akıllı saatini gelecek ay piyasaya sürmesi öncesine rastlıyor. Şirket, çeşitli tasarımlar için patent başvurusunda bulunduklarını bildirdi.

Piyasadaki diğer akıllı saatlerden farklı olarak, Omate Trusmart’a, mikro SIM kart yerleştirilebiliyor. Bu da herhangi bir akıllı telefon ya da tablete ihtiyaç duymadan, telefon görüşmesi yapma ve sosyal medyada mesajlaşma imkanı veriyor ve kullanıcılar isterlerse bu özellikten de yararlanabiliyor.

Truesmart, Google’un Android 4.2.2 işletim sistemini kullanarak spor etkinliklerini takip eden uygulamalara yer veriyor. Dokunmatik ekrana sahip akıllı saat, su geçirmediğinden yüzerken kullanılabiliyor ama dalışa uygun değil.

BBC’nin haberine göre, küresel konum belirleme sistemi GPS desteğinin yanı sıra 4 gigabaytlık hafıza kapasitesine sahip. Bunun yanı sıra mikroSD kart sayesinde 32 gigabayt ek hafıza sağlanabiliyor.

Şirketin kurucularından Nick Yap, proje üzerinde bir buçuk yıldır çalıştıklarını ve Çin’in Şenzen bölgesinde bir fabrikayla üretim anlaşmasının da çoktan hazır olduğunu söyledi.

Nick Yap, gelecek ay ilk üretime başlayıp Ekim ayında da ürünü müşteriye sunmayı hedeflediklerini ekledi.
Akıllı saatin 199 ABD dolarından satışa sunulması planlanıyor.

Akıllı saatin tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Bağcılar Belediyesi’nin altyapısına Proline imzası

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir