Akıllı saatte çıta biraz daha yükseldi

Samsung Electronics, giyilebilir teknolojinin özgürlüğünü, kolaylığını ve tarzını bir üst seviyeye taşıyan Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu tanıttı. Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, en iyi giyilebilir teknoloji deneyimini sağlamak üzere tüketicilere gelişmiş bağlantı olanağı ile tamamen entegre bir yaklaşım sunuyor.

Samsung Electronics BT ve Mobil Bölümü CEO ve Başkanı JK Shin, “Samsung, gelişmiş bağlantı özellikleri, stil sahibi kişiselleştirme seçenekleri ve zengin uygulama ekosistemi ile tüketicilerin yaşamlarına tamamen entegre olan cihazlar üreterek giyilebilir teknoloji pazarındaki yeniliklere öncülük etmeye devam ediyor” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo ile tüketicilerimizin günlük yaşamlarını benzersiz bir özgürlükle zenginleştirmek üzere Gear’ın tüketiciler tarafından sevilen her yönünü güçlendirdik.”

Giyilebilir teknoloji alanında öncü olan Samsung, Gear 2 ve Gear 2 Neo ile önemli gelişmelere imza atıyor. Her iki cihaz da hafif tasarımlara ve modern trendleri yansıtan birinci sınıf detaylara sahip.

Kayış üstü yerine ana gövdeye eklenen kamerası ile Samsung Gear 2, şık ve güçlü bir akıllı cihaz haline geliyor. Gear 2 Kömür Siyahı, Altın Kahverengi ve Turuncu; Gear 2 Neo ise Kömür Siyahı, Mocha Gri and Turuncu olmak üzere modern ve sofistike kayış rengi seçenekleri sunuyor; bu sayede kullanıcılar, ruh hallerine ya da giysilerine en uyumlu rengi seçebiliyor. Aynı zamanda ana ekran arka planı, saat yüzü ve yazı tipi, kullanıcıların tercihlerini yansıtacak şekilde kişiselleştirilebiliyor.

Gear 2 ve Gear 2 Neo kullanıcıların gelen çağrıları ve mesajları kabul edebilmelerineveya reddedebilmelerine olanak tanıyan ve kullanıcının alışkanlıklarına bağlı olarak anında bildirim sağlayan, son derece önemli bir cihaz olma özelliği taşıyor.

Her iki cihaz da, dahili IrLED sensörü ve WatchON Remote uygulaması ile TV ya da set üstü cihazlar gibi elektronik ürünleri kontrol etme özelliği ile kullanıcılara daha rahat bir kontrol sağlıyor. Bluetooth kulaklık ile tek başına kullanılabilen müzikçaların eklenmesi ise, kullanıcıların akıllı telefonlarını evde bıraksalar bile hareket halindeyken müzik dinleyebilmelerini mümkün kılıyor.

Gear 2 ve Gear 2 Neo, gerçek zamanlı birer kişisel egzersiz koçu görevi görerek, daha sağlıklı bir yaşam için kullanıcıların kişiselleştirilebilir egzersiz programı oluşturabilmelerini ve kalp atış hızlarını izleyebilmelerini sağlıyor.

Tizen tabanlı ilk platform olan Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, kullanıcıların çok sayıda Samsung cihaza bağlanabilmesinin yanı sıra, gelişmiş bir uygulama ekosistemine erişmelerini sağlıyor. Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, çok sayıda Samsung Galaxy akıllı telefona uyumlu olarak piyasaya sunulacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir