Alo Garanti’de Sesle Yönlendirme başladı

Garanti Bankası, kullandığı ses teknolojilerine bir yenisini ekleyerek Alo Garanti Sesle Yönlendirme özelliğini devreye aldı. Garanti müşterileri bu yeni özellik sayesinde herhangi bir tuşa basmadan, sadece konuşarak istedikleri adıma yönlendiriliyor, talep ettikleri işlem adımına hızla ve hatasız ulaşabiliyor. Yapay zeka altyapısına sahip sistem, müşteriler tarafından kullanıldıkça, taleplerini daha hızlı algılayacak şekilde kendisini geliştiriyor. Sesle Yönlendirme özelliği, Garanti Bankası’nın Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarında yayınlanan videoda eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Garanti olarak öncelikli hedefimiz, müşterilerimizin bankacılık hizmetlerinden daha hızlı ve etkin bir şekilde yararlanması. Bu anlayışla hizmet verdiğimiz kanalları yeni teknolojilerle geliştiriyoruz. Son dönemde önde gelen akıllı telefonlarda temel bir özellik olarak yeralan sesle yönlendirme altyapısının bir benzerini, telefon bankacılığı sistemlerimize entegre ettik. Dünyada ses teknolojileri dendiğinde akla ilk gelen Nuance ve Türkiye’de Çağrı Merkezi sektöründe çok önemli projelere imza atmış Speechouse şirketlerinin de desteğiyle, mevcut IVR (Interactive Voice Response – İnteraktif Sesli Yanıt) sistemine getirdiğimiz yeniliklerle müşterilerimiz, artık menü adımlarının hepsini dinlemek ve hatırlamak zorunda kalmayacak, menüler arasında dolaşırken kaybolmayacak. Söylenenleri doğru anlayarak zaman kazandıran sistem sayesinde, bugün ayda 4 milyonu aşkın çağrı adedine ulaşan 444 0 333 Alo Garanti’de bankacılık işlemleri, sadece konuşarak, kolaylıkla gerçekleştirilebilecek. Sesli çözümlerin önümüzdeki dönemde müşterilerimizin hayatında çok daha önemli bir yere sahip olduğunu göreceğiz. Biz de bu konuda yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir