Alternatif iletişim metotları yükselişte

Türk hükümetinin internet kullanımına müdahale edeceği korkuları nedeniyle, bir çok kişi internet kullanımı için sanal paylaşım ağlarına yöneliyor.

AnchorFree, bedava sanal paylaşım ağı Hotspot Shield’ın yerel kullanımında % 1000 büyüme olduğunu bildirdi. Anchor’a göre, Türkiye’de günde ortalama 9.800 olan yüklemeler geçen hafta sonu 98.487’a yükseldi.

Mobil versiyonu Türkiye’deki gösterileri izleyen günlerde, en çok indirilen beşinci iPhone uygulaması haline geldi. Polisten protestolara sert tepkiler sonrasında, bazı eylemciler bunu internete baskıların takip edebileceğine inanıyor.

Hotspot Shield yazılımı güvenli tarama sağlayarak, kişisel bilgilerin özel kalması olanağı sunuyor. Bu, internetin sansürlendiği bölgelerde yaygın olarak kullanılıyor.

Tunus ve Mısır gibi ülkelerdeki “Arap baharı” diye nitelendirilen ayaklanmalar sırasında da çok popülerdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir