Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 | Sesli görüşmeli akıllı saat incelemesi

Amazfit GTS 2, sağlık ve fitness takibi için tercih edilebilecek ideal bir akıllı saat. Amazfit, Xiaomi Mi Band serisini de üreten Huami tarafından geliştiriliyor. Dolayısıyla, Amazfit’in arkasında ciddi bir tecrübe olduğunu söylemek gerek.

Kutudan neler çıkıyor?

Amazfit GTS 2 akıllı saatin kutu içeriğine baktığımızda, bir adet saat, şarj istasyonu ve kullanma kılavuzu çıktığını görüyoruz.

Tasarımı çok şık

Tasarım özelliklerine baktığımızda 42.8 mm dikdörtgen bir tasarıma sahip ve alüminyum kasayla gelen bir akıllı saat görüyoruz. Bu saatin gövde ağırlığı 24.7 gram.
Bu akıllı saatin kordonu ise tercih ettiğiniz renk seçeneklerine göre silikondan üretilmiş.

Bu kordon kola saati sıkıcı sabitliyor ve düşmesini engelliyor. Sağlık açısından günlük kullanımda kordunun biraz gevşek bırakılması, sadece spor aktivitelerinde sıkı takılması öneriliyor.

Ekranın dönmesini sevdim

Amazfit GTS 2’nin sağ tarafında bir düğme bulunuyor. Bu düğme ekranı açmak için ya da menülerde dolaşmak için size yardımcı oluyor. Dilerseniz bu düğmeye farklı fonksiyonlar atamanız mümkün.

Sağ ya da sol kolunu kullananlar içinse bu akıllı saatin ekranı dönebiliyor. Böylelikle saati sol koluna takmayı tercih edenler için, düğme yine solda kalabiliyor.

Cihazın alt tarafında sensörler mevcut. Ayrıca yine alt bölümde şarj yuvalarını görüyoruz. Şarj istasyonu mıknatıslı yapısıyla hemen saati sıkıca kavrıyor ve sorunsuz şarj edilmesini sağlıyor.

Çizilmeye dirençli cam

1.65 inç AMOLED ekranda 348 x 442 piksel görüntü çözünürlüğü sunuyor. Piksel yoğunluğu 341 PPI olan ekranın kenarları yuvarlatılmış olduğundan oldukça güzel görünüyor. Bu arada ekranın çizilmeye dirençli olması da ürünün önemli artılarından.

Mobil uygulama

Zeep mobil uygulamasını akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama hem Android hem de iOS platformu için mevcut. Saatin tüm ayarları ve kullanıcı verileri takibi bu uygulama üzerinden yapılıyor.

Kadran seçenekleri

Amazfit GTS 2 akıllı saatin kadran tipini, Zeep uygulaması üzerinden dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Uygulama içinde dijital ya da analog saat görünümünde çok sayıda tema bulunuyor.

Telefonla eşleştirme

Ürünü akıllı telefonumuzla eşleştirmek çok kolay. Zeep uygulaması içinden sol üst köşedeki (+) simgesine tıkladığımızda cihaz ekleme bölümü geliyor.

Burada saat, bileklik, kulaklık, tartı, koşu bandı ve akıllı ayakkabılar ekleme gibi seçenekleri var. Saat sekmesine dokunarak Amazfit GTS 2’nizi hemen eşleştirebilirsiniz. Eşleştirme için Q Kodlu ya da Q kodu olmadan devam edebilirsiniz.

90 farklı spor modu

Amazfit GTS 2’de 90 farklı spor modu bulunuyor. Cihaz, yaptığınız sporları otomatik olarak tanıyor. Bunlar arasında Açık alanda koşu, koşu bandı, yürüyüş, açık alanda bisiklete binme, havuzda yüzme gibi sporlar yer alıyor.

Sağlık takibi ve sensörler

Huawei tarafından geliştirilen biyolojik veri sensörü BioTracker 2 bulunan ürün, günün 24 saati, kalp atış hızı, kan oksijen doygunluğu, uyku kalitesi ve stres seviyesini takip ediyor. Kalp atış hızınız anormal şekilde yükseldiğinde uyarı veriyor.

Tüm elde edilen veriler telefonunuzdaki Zeep uygulaması içerisinde raporlanıyor. Cihazda ayrıca, hava basıncı sensörü, hızlanma sensörü, jiroskop sensörü, jeomanyetik sensör ve ortam ışığı sensörü mevcut.

Konum takibi

Amazfit GTS 2, konum takibi için de GPS ve GLONASS desteğine sahip.

Yeni bir ölçüt: PAI modu

Amazfit GTS 2’de PAI adlı bir kişisel aktivite izleme skoru mevcut. PAI değeri, günlük kalp atış hızı, egzersiz değerleri ve diğer sağlık verileri takip edilerek elde ediliyor.

Ne kadar hareketli ve sağlıklı bir yaşam sürüyorsanız, PAI değeriniz de doğal olarak o kadar yüksek oluyor. PAI değerinizin düşük oluşu, hareketlenmeniz için size bir uyarı olmalı.

Uyku takibi özelliği

Sağlık açısından en önemli verilerden biri de uyku. Uyku kaliteniz, sağlık için çok önemli. Hafif uyku, derin uyku ve REM gibi süreçleri takip eden Amazfit GTS 2, uykuda solunum seviyesini de raporlayabiliyor. Hangi saatler arasında uyumanın sağlığınız için ideal olduğu gibi detaylı bilgilendirmeler bu bölümde yer alıyor.

Stress seviyesi ölçümü

Sağlığınız açısından önemli göstergelerden biri olan stres takibi de Amazfit GTS 2’de yer alıyor. Stres seviyenizi raporlardan takip ederek, daha stressiz bir yaşam için kendinize çekidüzen verebilirsiniz.

Güvenlik özellikleriyle geliyor

Ekran güvenlik amacıyla parolayla kilitlenebiliyor. Böylece saate kolunuzda değilken başkalarının erişmesi engellenmiş oluyor. Saatin çıkarıldığını anlama özelliği sayesinde, siz saati kolunuzdan çıkardığınızda otomatik olarak ekran parolayla kilitleniyor.

Saat üzerinden telefon görüşmesi

Üründe telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmeniz için dahili bir mikrofon ve hoparlör mevcut. Telefon görüşmesi için Zeep uygulamasından telefonla saatinizi ayrıca eşleştirmeniz gerekiyor.

Eşleştirme tamamlandıktan sonra, gelen çağrıları saat üzerinden cevaplayabiliyor ve saat üzerinden telefon görüşmelerinizi yapabiliyorsunuz. Özellikle açık alanlarda ya da araç kullanırken, telefonunuzu kullanmadan saat üzerinden görüşmeler yapabilmek çok kullanışlı.

50 metreye kadar su geçirmez

Amazfit GTS 2, yüzme sporu yapanlar için de tercih edilebilecek bir ürün. Bu akıllı saat, 5 ATM yani 50 metreye kadar su geçirmez.

3GB müzik depolama alanı

Cihazda müzik depolamak için 3GB alan mevcut. 3GB alana yaklaşık 600 şarkı yüklemek mümkün. Saatteki Wi-Fi desteği müzik yüklemek için kullanılıyor. Bu müzikleri saatin üzerindeki hoparlörden ya da saatle eşleştireceğiniz bir Amazfit PowerBuds kablosuz kulaklıktan dinleyebilirsiniz.

Bir haftaya kadar pil ömrü

Amazfit GTS 2’de 246 mAh pil mevcut. Bu pil, ekran her zaman açık modu aktif değilse, bir hafta kadar gidiyor. Eğer ekran her zaman açık modunu aktif ederseniz, pil ömrü 3 güne iniyor.

Pil ömrü sizin hareketliliğinize, yaptığınız sporlara, kullandığınız saat teması ve ekran ışık seviyesine göre de değişkenlik gösterir.

Renk seçenekleri ve fiyat

Gold, gri ve siyah olmak üzere üç farklı rengi bulunan Amazfit GTS 2 akıllı saatin fiyatı 1600 TL civarında. Fiyat karşılaştırma sitelerine bakarak daha rekabetçi fiyatlar bulabilirsiniz.

Eğer günlük kullanım ve spor için kullanışlı bir akıllı saat arıyorsanız, Amazfit GTS 2’ye göz atmanızı öneririm.

Amazfit GTS 2 akıllı saat incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayın!

YouTube: http://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.