Amazon, 3D ekranlı telefon çıkarıyor

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon, bu yılın ikinci yarısında 3D ekrana sahip akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor.

Wall Street Journal gazetesinin verdiği habere göre akıllı telefonun resmi tanıtımı haziranda yapılacak. Satışa eylül ayında, yani ABD’de Noel indirimli satış dönemi başlamadan önce çıkarılacak.

Amazon yapımı akıllı telefonun ekranı, üç boyutlu (3D) teknolojisini destekleyecek. Ancak bunun için özel gözlüklere ihtiyaç duyulmayacak.

Rusya’nın Sesi’ne göre, gazete, şirketin planlarından haberdar kaynaklara dayandırdığı haberinde, “Ön kameralar, gözlerin konumu izleme fonksiyonunu destekleyecek. Bunun sayesinde akıllı telefondaki görüntü hologram gibi görünecek ve üç boyutlu sanılacak” ifadesini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir