Amazon’dan 3D ekranlı akıllı telefon

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon, 3D ekrana sahip akıllı telefonunu tanıttı.

Amazon yapımı olan ve ‘Fire Phone’ adı verilen akıllı telefonla, üç boyutlu (3D) görüntü için özel gözlüklere ihtiyaç duyulmuyor. Bu özellik üründe bulunan ve kullanıcının yüzünü tarayan kameralar sayesinde gerçekleşiyor.

Fire Phone’da altı kamera bulunuyor. Üründe ön ve arka kameraya ek olarak 4 kızılötesi sensör mevcut.

amazonfirephone1

Ekranın dört köşesine konumlandırılmış bu kızılötesi sensörler, kullanıcıların göz hareketlerini tespit ediyor. Ön kameralar, gözlerin konumunu takip ediyor. Bu sayede akıllı telefondaki görüntü, üç boyutlu hissi veriyor.

Fire OS 3.5 işletim sistemi, çizilmeyen Gorilla Glass teknolojili 4.7 inç ekran, 13 megapiksel arka kamera, 2.2 GHz işlemci, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ürünün genel teknik özelliklerinden başta gelenler. Ürünün 64 GB seçeneği de bulunuyor.

25 Temmuz’da ABD’de AT&T adlı operatör aracılığıyla 649 dolardan satışa çıkacak olan Amazon Fire Phone’a iki yıllık kontrat imzalayan aboneler 199 dolara sahip olabilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir