amd Radeon RX 5500 XT

AMD’den yeni grafik kartı: Radeon RX 5500 XT

AMD Radeon RX 5500 XT, espor oyunlarında yüksek performans sunarken, günümüzün önde gelen AAA oyunlarında ise rakibe göre ortalamada yüzde 13’e kadar daha yüksek performans sağlıyor. Oyuncular, AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartı satın aldıklarında Monster Hunter World: Iceborne Master Edition’a ve üç aylık PC için Xbox Game Pass’e sahip olacaklar.

AMD, yaptığı açıklamayla birlikte AMD RDNA oyun mimarisinin gücünü kullanan, 8GB’a kadar belleğe sahip, yenilikçi AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition özellikleriyle yeni seviye yüksek performanslı 1080p oynanış sunan AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartını duyurdu.

Ekim ayında açıklanan AMD Radeon RX 5500 serisi grafik ürünlerine eklenen AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartı, 1080p AAA ve espor oyunlarında yüksek performans sunmak için geliştirildi.

Endüstri lideri 7nm üretim teknolojisi üzerine inşa edilen, yüksek bant genişliğine sahip PCIe 4.0 teknolojisini destekleyen, 4GB veya 8GB’lık yüksek hızlı GDDR6 belleğe sahip olan kart, günümüzün önde gelen AAA oyunlarına, rakibine göre ortalamada yüzde 13’e kadar daha hızlı performans sağlıyor. Bununla birlikte belli AAA oyunlarda saniyede 60 üzeri kare oranına kadar sunabilirken, seçili lider espor oyunlarında ise saniyede 90 üzeri kare oranı verebiliyor.

Muhteşem performans ve güç verimliliği sunan AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartı, heyecan verici birçok yeni özellik sunarken, AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition ise muhteşem akıcılıkta ve sizi içine çeken 1080p oyun deneyimleri sağlıyor:

AMD RDNA Mimarisi: Üstün performans, ölçeklenebilirlik ve güç verimliliği için sıfırdan geliştirilen, oyunun geleceğini güçlendirmek için tasarlanan AMD RDNA oyun mimarisi, bir önceki nesil Graphics Core Next (GCN) mimarisini kullanan Radeon grafik kartlarına göre, 1.6 kata kadar watt başına daha yüksek performans sağlıyor.
AMD Radeon Anti-Lag: AMD Radeon Anti-Lag giriş gecikmesini gözle görülür şekilde azaltır. Böylece Overwatch’ta yüzde 22’ye kadar daha hızlı tepki vererek oynar ve rekabetçi bir avantaja sahip olursunuz.
AMD Radeon Boost: PUBG’de hızlı hareketli oyun sahnelerinde dinamik olarak görüntü çözünürlüğünü azaltır, kare oranlarını ve akıcılığı artırır, böylece görüntü kalitesinde görünür bir değişim olmadan tepkiyi hızlandırır. Bu sayede oynanışta yüzde 20’ye kadar performans artışı sağlanır.
AMD Radeon Görüntü Keskinleştirme (RIS): DirectX 9, 11, 12 ve Vulkan oyunlarında çözünürlük yükseltme ve işlem sonrası efektler tarafından yumuşatılan oyun içi görsellere keskinlik ve netlik sağlar. Radeon GPU çözünürlük yükseltme ile eşleştirildiğinde RIS, yüksek çözünürlüklü ekranlarda keskin görseller ve akıcı kare oranları sunar.
AMD FidelityFX: Oyun geliştiricilerin oyunlarını güzel gösteren yüksek kaliteli işlem sonrası efektleri eklemelerini kolaylaştıran, bununla birlikte görsel kalite ve performans arasındaki dengeyi sağlayan, açık kaynaklı bir araçtır. GPUOpen üzerinden ulaşılabilen FidelityFX, Kontrast Uyumlu Keskinleştirme (CAS) özelliği sayesinde, geleneksel görsel keskinleştirme rutinleri sırasında oluşan bozulmaları en aza indirirken, düşük kontrastlı alanlardaki detayları ortaya çıkarır.
En büyük oyun monitör ekosistemi: 900’ün üzerinde sertifikalı monitörle birlikte oyuncular, takılmasız ve yırtılmasız oyunun keyfini AMD Radeon FreeSync ve Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisi ile çıkarıyorlar.

AMD Radeon Raise the Game oyun hediyeleri

Yeni AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartı, en yeni AMD Radeon Raise the Game oyun hediyeleriyle geliyor. Hediyeler arasında Monster Hunter World: Iceborne Master Edition ve üç aylık PC için Xbox Game Pass üyeliği bulunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir