Android TV’lerle gelen değişim

Daha çok akıllı telefon ve tabletlerden tanıdığımız Android işletim sistemi televizyonda da bize eşlik ediyor. Android’li televizyonlar, bilgisayar deneyimini rahat koltuklarımızda otururken ekranımıza getiriyor.

Bu kategorideki ürünlerden olan Philips 8100 ve 8800 serileri, Türkiye’de de satışa sunuldu. Full HD 8100 ve Ultra HD 8800 serisi, TV ve oyun oynama deneyimini Android’le odalarımıza taşıyor.

Bu modeller, Google Play sayesinde, başka hiçbir Philips TV’de olmadığı kadar çok sayıda özel video ve oyun uygulamasına erişim sağlıyor. Bilgisayarda yaptığımız bir çok işlem mobil uygulamalar sayesinde televizyon ekranına geliyor.

Bu ürünler, popüler Google hizmetlerine ve aralarında Google Chrome tarayıcı, YouTube, Google Movies, Google Music ve Google aramanın da bulunduğu popüler hizmetlere erişim sağlıyor.

Android işletim sistemli TV’ler, Google Play’in geniş yelpazeye yayılan video on demand (online film kiralama) uygulamaları ve Spotify üzerinden müzik ve Cloud TV üzerinden yüzlerce çevrimiçi TV kanalının da aralarında bulunduğu Philips Smart TV imkanlarını birleştirerek daha akıllı bir TV deneyimi sağlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir