Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık incelemesi [Video]

Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık incelemesi [Video]

Anker firmasının Soundcore Life Q10 model Kablosuz Bluetooth kulaklığı inceleme fırsatı buldum. Bluetooth 5.0 teknolojisini destekleyen bu kulaklık, tek şarjla 60 saate varan çalma süresi vaad ediyor. 5 dakikalık şarjla da 5 saatlik dinleme fırsatı sunuyor. Yüksek kalitede ses verebilen bu üründe Bass sesleri artıran özel bir teknoloji de mevcut.

Son yıllarda Anker markası hem kaliteli hem de ekonomik ürünleriyle dikkat çeken bir firma olarak karşımıza çıktı. Bugüne kadar Anker’in çeşitli ürünlerini deneyimleme fırsatı buldum. Bu kez Anker Soundcore Life Q10 model Kablosuz Bluetooth kulaklık incelemesiyle karşınızdayım.

Hi-Res Audio (Yüksek Çözünürlüklü Ses) sertifikalı

40 mm. dinamik sürücülere sahip olan Life Q10 Bluetooth Kulaklık, kulak üstü kullanım için tasarlanmış bir ürün. Anker Soundcore Life Q10 model Kablosuz Bluetooth kulaklık, Yüksek Çözünürlüklü Ses (Hi-Res Audio) sertifikalı olarak sınıflandırılmış. 40 KHz’e kadar ses sunan ürün kategorik olarak, sıradan kulaklıklardan farklı olarak CD kalitesinde ses elde etmeyi sağlayacak kalitede.

Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık incelemesi

Kulakları rahatsız etmeyen tasarım

Kulaklarınızı tamamen içine alan yastıkları sayesinde dış seslerden mümkün olduğu oranda izolasyon sağlıyor. Life Q10’un kulakları kapatan bölümü kırmızı kumaştan tasarlanmış. Kulak çevresini kuşatan bölüm ise yumuşak süngerden oluşuyor. Bu sayede uzun kullanımlarda kulakların rahatsız edilmemesi amaçlanmış.

Kafa yapısına göre kolayca ayarlanabiliyor

Kulaklığın genel tasarımında siyah ve kırmızı renkler hâkim. Kulaklığı taktığınızda kırmızıdan daha çok siyah renklerin öne çıktığını görüyorsunuz. Kulaklıkların iki yanında da dikey olarak gri şerit üzerinde Soundcore yazısı mevcut. Kulaklık bandının uzunluğu kafa yapısına göre kolayca ayarlanabiliyor.

Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık incelemesi

USB Type-C ve 3,5 mm. AUX girişi mevcut

Ürünün üzerinde şarj için USB Type-C bağlantısı ve kablolu kullanım için 3,5 mm. AUX girişi mevcut. AUX kablosu, kulaklığınızın şarjı bittiğinde ya da kulaklığı bilgisayarınızla birlikte kullanmak için çok yararlı olacak. Life Q10 Bluetooth kulaklığın sağ tarafında açma-kapama için bir düğme, ses azaltma-yükseltme düğmesi ve ekstra Bass ses elde etmek ayrı bir düğme yer alıyor.

Bass sesleri gerçek zamanlı artıran teknoloji

Üretici firma dinlediğiniz müziğin gerçek zamanlı olarak analiz edilerek Bass seslerin artırıldığını, 40 mm. dinamik sürücüler ile bu teknoloji birleştirildiğinde, Bass gücünün %100’e kadar yükseltildiğini belirtiyor. Ben genelde Bass sesleri tercih ettiğin için bu özelliği sürekli aktif hale getirerek kullandım ve oldukça memnun kaldım.

Yanıp sönen mavi LED ışık

Düğmelerin bulunduğu bölümde küçük bir mavi LED ışık yer alıyor. Cihaz çalıştığı sürece bu ışık yanıp sönüyor ve bu sayede cihazın açık olduğunu kulağınızda takılı değilken bile anlayabiliyorsunuz. Bu ışık ayrıca kulaklığınızı şarj ederken de bilgilendirme işlevi görüyor.

Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık incelemesi

Akıllı telefonla eşleştirmek çok kolay

Anker’in güçlü ve kaliteli ses veren kulaklığını akıllı telefonumla eşleştirerek deneyimledim. Kulaklığın açma düğmesine bir süre bastığınızda cihaz açılıyor ve İngilizce sesle de bu durum siz bildiriliyor. Ardından akıllı telefonunuzun Bluetooth ayarlarına girerek cihazın adını görüyor ve hemen cihazlarınız arasına ekliyorsunuz. Ürün Bluetooth 5.0 teknolojisini destekliyor.

Güvenilir cihaz olarak ekleyin

Ben kulaklığı Android işletim sistemli bir telefonla deneyimledim. Bu sırada ‘güvenilir cihaz olarak ekle’ fonksiyonunu da aktif hale getirdim. Size de bu ayarı yapmayı tavsiye ederim. Zaten size güvenilir cihaz olarak eklemek akıllı telefonunuz tarafından size tavsiye edilecektir.

Gelen çağrıları kulaklığınızdan cevaplayın

Anker Soundcore Life Q10 model Kablosuz Bluetooth kulaklık üzerinde dahili mikrofon bulunuyor. Bu sayede müzik dinlerken ya da film izlerden telefonunuza gelen çağrıları hemen cevaplayarak görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Görüşme sonlandığında müzik kaldığı yerden devam ediyor.

Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık incelemesi

Tek şarjla 30 güne kadar kullanım

Kulaklıklarda şarj ömrü çok önemli. Özellikle şehirlerde toplu taşıma kullanarak işe ya da okula gidenlerin uzun süre şarj etme ihtiyacı gerektirmeyecek kablosuz kulaklık tercih ettiği bilinen bir gerçek. Life Q10, bu noktada tek şarjla 60 saat kullanım ömrü sunuyor olmasıyla dikkat çekiyor. Günde 2 saat kullandığınızda bu 30 gün şarjınızın dayanması anlamına geliyor.

5 dakikalık şarjla 5 saatlik dinleme

Günün birinde şarjınız azalır da hazırlıksız yakalanırsanız bu noktada da, Life Q10’un 5 dakikalık şarjla 5 saatlik dinleme vaad ettiğini bilmek rahatlatıcı oluyor. Kulaklığınızı şarj etme fırsatı bulamazsanız, AUX kablosuyla kablolu olarak kullanım imkânı her zaman var.

Son olarak oldukça başarılı bulduğum Anker firmasının Soundcore Life Q10 model Kablosuz Bluetooth kulaklığından çok memnun kaldığımı belirtmeliyim. Ürünün kutu açılış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili haber: Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth Kulaklık kutu açılışı [Video]

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir