AOC, 28 inçlik MVA monitörlerini piyasaya sunuyor

Ekran üreticisi AOC, 28 inçlik ilk iki (71.1 cm) monitörünü piyasaya çıkartıyor. m2870Vhe ve m2870Vq modelleri, Full HD çözünürlüğe, geniş görüntüleme açılarına ve yüksek parlaklığa sahip ekstra geniş 16:9 MVA panelleriyle donatıldı. Zengin renkleri, yüksek kontrastları ve hızlı tepki süreleri bu iki ekranı hem profesyonel ihtiyaçlarınız hem de video oyunları ve filmler gibi eğlence için ideal kılıyor. Her iki model de bağlantı seçenekleri ve diğer özelliklerde geniş bir yelpaze sunuyor, hatta m2870Vq modeli ek olarak bir DisplayPort konektörüne ve stereo hoparlörlere sahip.

Etkileyici ölçekte, kusursuz renkler

Value Ürün Grubu’ndaki iki yeni modeli m2870Vhe ve m2870Vq ile AOC, 28 inçlik (71.1 cm) ürün segmentine dahil oluyor. MVA panel teknolojisi sayesinde, ekstra geniş 16:9 geniş ekran monitörler zengin, canlı renkler ve 3000:1 süper yüksek kontrast oranı sunuyor. Bu da, ürünlerin, 178 dereceye kadar çıkan geniş görüntüleme açılarında bile, ürünlerin yüksek renk doğruluğu gerektiren tasarım programları gibi zorlu profesyonel görevler için mükemmel olmalarını sağlıyor. Sadece 5 ms’lik hızlı tepki süresi sayesinde, bu iki Full HD ekran aynı zamanda, geniş 28 inçlik ekranlarda canlanan oyunlar ve filmler gibi hızlı eğlence için de ideal. Çoklu pencereler açıp geniş hesap tabloları ve programlar üzerinde çalışmak gibi günlük ofis görevleri de bu kocaman ekran alanından yararlanıyor. Bütün bu örneklerde, 300 cd/m² yüksek parlaklık, parlak ortam ışığının bulunduğu ortamlarda bile net görüntüler sağlıyor.

Bağlantı seçenekleri ve diğer özelliklerde geniş yelpaze

Her iki model de, hem analog hem de dijital girişe olanak veren D-Sub, DVI ve HDMI bağlantı seçeneklerine sahip. m2870Vq ise ek olarak DisplayPort arabirimiyle ve stereo hoparlörlerle donatıldı. Modellerde, kullanıcı deneyimini daha da iyileştiren akıllı yazılımlar da bulunmakta. “e-Saver” ve “Eco Modu” enerji tüketimini azaltmak için akıllı görüntü modları kullanırken i-Menu sayesinde monitör ayarları fare ile kolayca değiştirilebiliyor. “Screen+” programı, geniş 28 inçlik ekran alanını, klavye kısayollarıyla erişilebilen, en fazla dört ayrı pencereye bölerek kullanıcının bu alandan tam olarak yararlanmasını sağlıyor.

Sürdürülebilirlik ve servis

Her iki modelde de enerji verimli LED arka aydınlatmalar bulunuyor ve her iki model de TCO 6.0 ya da Energy Star 6.0 gibi yüksek beklentili sürdürülebilirlik sertifikalarının gerekliliklerini yerine getiriyor. AOC, monitörlerini yerinde değişim servisi de içeren şekilde, 3 yıl garantili olarak sunuyor.

Yeni modeller şu andan itibaren piyasada. m2870Vhe için tavsiye edilen KDV dahil satış fiyatı 409 USD; m2870vq için ise 429 USD.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir