AOC’den yeni IPS monitör seçenekleri

AOC olağanüstü renk kalitesi ve geniş görüntüleme açıları sağlayan, rekabetçi yeni nesil AH-IPS ve IPS 3D modellerine sahip yeni bir monitör serisi sunuyor. Ultra ince çerçevesiz tasarıma sahip olan bu altı yeni ekran hem işlevsellik sağlıyor hem de fiyatının karşılığını veriyor.

69 serisi, Android tablet bilgisayar ve akıllı telefon bağlantısı için DVI-D, HDMI ve MHL gibi geniş bağlantı seçeneklerinin yanı sıra en gelişmiş ekran teknolojilerini de beraberinde getiriyor. 54.6 cm’den (21.5’’), 58.4 cm (23’’) ve 68.6 cm’ye (27’’) uzanan farklı boyutlardaki monitörler, sadece evde kullanım için değil, aynı zamanda küçük bürolar ya da ev ofis kullanıcıları için de mükemmel çözümler sunuyor.

Ekran uzmanı AOC, AH-IPS ve IPS 3D teknolojisini, geniş bir tüketici kitlesine düşük fiyatlarda sunuyor. 69 serisi ağırlıklı olarak küçük işletmeleri ve ev kullanıcılarını hedefliyor. Bu Full HD monitörlerin hepsi çevre dostu WLED arka aydınlatması kullanıyor ve 54.6 cm (21.5’’), 58.4 cm (23’’) ve 68.6 cm (27’’) olmak üzere üç farklı ekran ölçüsünde piyasada bulunuyor.

AH-IPS (Advanced High-Performance IPS) panelleri hem dikey, hem de yatay olarak 178°ye varan görüntüleme açılarıyla etkileyici bir renk doğruluğu sağlarken, aynı zamanda daha yüksek bir panel iletimi ve son derece geniş renk gamı da sunuyor. Özellikle IPS 3D modelleri, titreşimsiz 3D işlevsellikleri ve hafif polarize 3D gözlükleriyle oyunseverlerin ve multimedya kullanıcılarının beklentilerini karşılıyor. Sadece çerçevenin önündeki kısayol tuşuna basarak 2D içeriği 3D olarak görüntülemeyi sağlayan dönüştürme işlevi ise özellikle kullanışlı.

Geniş bağlantı seçenekleri

AOC yeni monitör ailesini farklı bağlantı seçenekleriyle donatıyor. Modele bağlı olarak, kullanıcılar D-Sub,DVI-D, HDCP-uyumlu HDMI, entegre bir DisplayPort ve hatta MHL aracılığıyla çoklu sinyal kaynaklarını eşzamanlı olarak bağlayabilirler. MHL bağlantısı, Android cihazları bağlamak ve bu cihazdaki içeriği doğrudan Full HD olarak geniş ekranda görüntülemek için  kullanılabilir. Dahası, tablet bilgisayar veya akıllı telefon bu arada şarj da oluyor.

Çarpıcı tasarıma sahip ve çevreyle dost

69 serisi çevreciliği etkileyici tasarımla birleştiriyor: Ön yüzeyde ve tabanda fırçalanmış metal ve arkada kendinden dokulu mat yüzeye sahip, 2mm’lik ultra ince ve çerçevesiz bu monitörler, büyüleyici bir tasarımla dikkat çekiyor. WLED arka aydınlatmalar toksik olan cıvayı içermediği için çevreyi kirletmiyor ve sıradan monitörlerden önemli ölçüde daha az enerji harcıyor. Kullanıcıya sunulan Eco Mode ve e-Saver gibi enerji tasarrufu sağlayan ekran modları sayesinde elektrik tüketimi daha da azaltılabiliyor.

Güvenilir servis

AOC, 69 serisi için yerinde değişim servisini de içeren üç yıl garanti sunuyor. Modeller (KDV hariç) 199 USD ile 479 USD arasında değişen tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıyla piyasada.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir