Apple 24 saat içinde 22 milyar dolar değer kaybetti

Bilgisayar devi Apple’in hisseleri salı günü fiyat olarak %5.5’lik değer kaybına uğradı ve fiyat bazında tanesi 402.8 dolar seviyesinde sabitlendi. Bu şekilde şirket bir gün içerisinde New York Borsası’ndaki alım satım işlemlerinde kendisinin piyasa değerinde 22 milyar dolar kayba uğradı. Düşüş yedek parça tedarikçisi Cirrus Logic’in Apple ürünleri satış hacminde azalma olduğu bilgisine ulaşması sonrasında meydana geldi.

İtar Tass’ın bildirdiğine göre, şirket 23 Nisan’da birçok insanın herhangi bir yanılma olacağını düşünmediği yatırımcıların sabırsızlıkla beklediği üç aylık finans raporunu sunacak.

Silikon Vadisi analitik uzmanları hayal kırıklığının iPad’in yeni modelin piyasaya sürülmesinin ertelenmesinden, ayrıca yenilenen iPhone 5S ile ilgili planlarla alakalı gerilimin artmasından kaynaklandığını belirtiyorlar. Yeni ürünün tanıtımının haziran ayında yapılacağı ile ilgili söylentiler de henüz doğrulanmadı. Uzmanlar yeni cihazın eylül ayından önce çıkamayacağını düşünme eğiliminde bulunuyorlar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir