Apple Store Akasya Acıbadem açıldı

ABD’li teknoloji şirketi Apple’ın Türkiye’deki ikinci mağazası 25 Ekim günü Saat: 10.00’da açıldı. İstanbul Acıbadem’deki Akasya AVM’de açılan yeni Apple Store, şirketin Anadolu yakasındaki ilk mağazası oldu.

Apple’ın Türkiye’deki ilk mağazası, İstanbul Zincirlikuyu’daki Zorlu Center’da açılmıştı. Apple Store Akasya Acıbadem, şirketin dünya genelindeki 444’üncü mağazası oldu.

İlk müşteri Enes Gülyeşil

Apple Store Akasya’nın ilk müşterisi Enes Gülyeşil oldu. 24 Ekim akşamı saat 17.00’de arkadaşlarıyla beklemeye başlayan Gülyeşil, “AVM’nin önünde yattık. 17 saattir burada bekliyoruz. iPhone 6 Plus almak istiyorum. Buraya arkadaşlarımızla geldik. Mağazaya ilk giren müşteri olmanın heyecanını yaşamak istedik” diyor.

İstanbul Fatih’te yaşayan Enes Gülyeşil, Zorlu Center’daki iPhone 6 Plus satışı için de mağazaya gittiğini ancak okuldan çıkış saati nedeniyle alamadığını anlatırken, Zorlu Center’dan sadece hatıra tişörtünden alabilmiştik. Şimdi hem tişört hem de iPhone 6 Plus alıyorum” diyor.

Mağazanın randevuyla gelen ilk müşterisi ise Şile’de yaşayan ve cankurtaranlık yapan Uğur Bakırcı oldu. iPhone 6 Plus alan Bakırcı, “Randevuya rağmen sabah 05.00’te kuyruğa girdim. İlk günün heyecanını yaşamak istedim” dedi.

İlk müşteriler, çalışanların alkışları eşliğinde, isimleri anons edilerek mağazaya adım attılar.

Apple Store Akasya’da 80 kişi çalışıyor

Mağazada aralarında dalgıç, artist, karikatürist ve fotoğrafçı bulunan eğitimli 80 kişi çalışıyor. Farklı uyruklardan olan bu ekiple İspanyolca, Almanca ve Bulgarca’nın da bulunduğu 10 farklı dilde hizmet veriliyor. Müşteriler bu mağazada internet bağlantısı olan 125 iPad, iPhone, Mac ve iPod ile ürünleri deneyebiliyor.

Apple’ın tüm ürünleri satın alınabilecek

Tüm Apple ürünleri Apple – iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler, iPod’lar ve geniş aksesuar seçenekleri bulunacak.

Her mağazada olduğu gibi internet erişimi ücretsiz

Herkese ücretsiz, hızlı kablosuz internet sağlanıyor. Mac, iPhone, iPad veya iPod satın alan her müşteriye, mağazadan çıkmadan önce satın alınan ürünün hazır ve çalışılabilir hale getirilmesi için ücretsiz kurulum hizmeti veriliyor.

İlginizi çekebilir:  2019 yazına Bozburun, Fethiye ve Göcek damga vurdu

Ücretsiz eğitimler veriliyor

Apple ürün ve hizmetlerinden daha fazla bilgi almak isteyen herkes için ücretsiz günlük atölyeler bulunuyor. Atölyelere katılmak için websitesine girerek randevu almak mümkün. ‘One to One’ hizmet verilen kişisel eğitimlere yılda sadece 199 TL’ye kaydolabilirsiniz.

Çocuklara özel atölye çalışmaları

Apple Store’da, çocuklar için özel olarak tasarlanmış çeşitli programlar sunuluyor. Örneğin, Okul Gezisi ve Apple Kampı; çocukların düşünmelerini, öğrenmelerini ve yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlamak için iki muhteşem fırsat. Okul gezisi ile çocuklar muhteşem projeler yaratarak bu projelerini mağazayı bir sahne gibi kullanarak başarılarını aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaşabilirler.

Okuldan geziler için Apple Kampı

Yaz dönemindeki Apple Kampı ile 8-12 yaş arasındaki çocukların hayallerini hayata geçirme fırsatı yakalayacakları 3 günlük atölyeler sunuluyor. Çocuklar kendi filmlerini yapmayı öğrenecek veya kendi çizimleri ve ses efektleriyle tasarladıkları interaktif kitaplar da oluşturabilecekler. Ve her atölye, Apple Yaz Kampı Gösterimi ile biterek çocukların tamamlanmış projelerini öğrenciler ve öğretmenleri ile paylaşmalarını sağlayacak.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir