iCar Apple

Apple sürücüsüz iCar üretmek için kolları sıvadı

ABD’li teknoloji şirketi Apple sürücüsüz araç teknolojisine yaptığı yatırımları arttırıyor ve 2024 yılında kendi sürücüsüz yolcu aracını üretmeyi hedefliyor. Reuters’in isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre Apple bu araçta kendine ait atılım niteliğindeki bir pil teknolojisini kullanacak.

Şirketin otomotiv sektörüyle ilgili çalışmaları 2014 yılından beri Titan Projesi adı altında ilerliyor. Fakat sıfırdan tamamen kendine ait bir otomobil tasarlama sürecinin şu ana kadar inişli çıkışlı bir grafik sergilediği biliniyor. Hatta bir noktada şirket projeyi rafa kaldırıp sadece yazılım teknolojisine odaklanmayı bile düşündü.

Fakat Doug Field isimli eski bir Apple çalışanı olan Doug Field 2018 yılında Tesla’dan geri dönerek projenin başına geçti ve ekipten 190 kişiyle yollarını ayırdı.

Euronews’in haberine göre, o tarihten itibaren proje hız kazandı ve Apple’ın kendi aracını üretebilecek hale geldiği belirtiliyor. Öte yandan Apple Google’ın Waymo projesinde olduğu gibi sürücüsüz taksi hizmeti vererek yolcu taşımak yerine orta sınıfı hedefleyen kişiye özel araç üretmek istiyor.

2.299 TL. fiyatıyla çok iddialı | General Mobile GM 20 Pro kutudan çıkıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir