Apple Türkiye’ye genel müdür bulundu

Bir süredir Türkiye pazarına girmeye çalışan Apple Türkiye, yeni genel müdürünü seçti. Şirketin Türkiye operasyonlarının başına halen Oracle İş Uygulamaları Türkiye Direktörü görevini sürdüren Resan Yüner getirildi. Yüner, 1 Kasım’da göreve başlayacak.

Türkiye çapında ürün dağıtımı Koç şirketler grubuna ait Bilkom tarafından yapılan Apple, kendi ofisi ile de ülkemizde yer almak için çalışmalar yapmaya başlamıştı. Geçen yıl bu amaçla şirket kuran Apple Türkiye, kısa bir süre önce iş ilanlarıyla personel aradığını duyurmuştu.

1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme mezunu olan Yüner, 10 yıldan uzun bir süredir bilişim ve yazılım sektöründe farklı şirketlerde yöneticilik yapıyordu. Yüner 1 Kasım’dan itibaren iş başı yapacak.

Zaman zaman kullanıcılar tarafından Türkiye pazarına yeteri kadar önem vermemekle suçlanan Apple’ın bu hamlesiyle birlikte bu eleştirileri azaltacak yönde adımlar atılması bekleniyor. HaberTürk’ün haberine göre, Apple ürünlerinde yerelleşme konusunda daha hızlı adımların da atılacağı tahmin ediliyor.

Genelde Türkiye fiyatlarının yüksek olmasıyla eleştirilen Apple’da bu gelişmeyle birlikte fiyatların düşmesi beklenmiyor. Çünkü Avrupa’da Euro üzerinden satılan Apple ürünleri ülkemizde Dolar-Euro paritesi ve vergiler yüzünden yüksek fiyattan satılıyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Turkcell'in 4.5G internet paket fiyatları açıklandı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir