Apple, yeni ürünler için tarih verdi

Teknoloji devi Apple, iPhone satışlarını beklentilerin oldukça üzerinde artırdığını açıkladı. Şirket yetkilileri yeni ürünler için Ekim ayını işaret etti.

Son dönemde hisse senedindeki düşüşle yatırımcılarını üzen teknoloji devi Apple, mali yılın üçüncü çeyreğinde yani Nisan-Mayıs-Haziran aylarında, iPhone sevkiyatını, Wall Street’in beklentilerinin çok üzerinde, yüzde 51 oranında arttırdı.

Apple bu süreçte toplam 31,2 milyon iPhone sattı. Ancak şirketin kârı yıllık bazda yüzde 22 azalarak hisse başına 7,47 sent yani 6,9 milyar dolar oldu.

Şirketin geliri ise bir önceki yılın aynı dönemine göre artış gösterdi ve 35 milyar dolardan 35,3 milyar dolara yükseldi.

cnbce’nin haberine göre, rakamları açıklayan Apple CEO’su Tim Cook,  “Akıllı telefon piyasasının yeni bir zirveye çıkacağı görüşüne inanmıyorum. Bence piyasa doygunluğa ulaştı” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir