Apple’ın akıllı telefonu iPhone ‘hack’lendi

Avustralya’da iPhone ve iPad sahipleri ‘hack’ şokuyla güne başladı. Sabah cihazlarından gelen ilginç bir sesle uyanan Avustralyalılar, ekranda ‘Cihazınız Oleg Pliss tarafından hacklenmiştir’ yazısını gördü.

Ekranda ayrıca cihazlarının kilitlendiği, Paypal hesabına 50-100 dolar arası ücret transfer etmeleri halinde cihazların tekrar kullanılabilir hale geleceği belirtiliyordu.

Avustralya dışında Yeni Zelanda’yı etkileyen bu olayın Apple cihazlarda bulunan ‘Find My iPhone’ isimli uygulamadaki bir açıktan kaynaklandığı öğrenildi.

Korsanların Apple’ın ‘bulut’ sistemi iCloud üzerinde bir açık bularak cihazları kilitledikleri ifade ediliyor. Bu nedenle böyle bir olayla karşılaşanların iCloud parolalarını değiştirmeleri öneriliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir