Atlasjet, biniş kartlarını Apple Passbook’a taşıdı

Apple’ın bilet uygulamasını THY’den sonra Atlasjet de kullanmaya başladı. Artık Atlasjet yolcuları iPhone’larıyla uçağa biniş yapabilecek.

Apple tarafından iOS 6.0 sürümü ile birlikte piyasaya sürülen ücretsiz Passbook uygulaması, iOS 6.0 ve üzeri iPhone ve iPod touch cihazlarda kullanılabiliyor.

Bu cihazları kullanan yolcular, online check-in yapılmasının ardından biniş kartlarını kendi iPhone/iPod touch cihazlarındaki Passbook uygulamasına kaydedebiliyor ve bagajsız uçtukları durumda check-in kontuarına uğramadan, direk kapıya yönelebiliyor.

Türkiye’de uçulan ve Passbook barkodunun okunmasını destekleyen tüm meydanlarda Atlasjet yolcuları bu uygulamayı  kullanabilecekler.

Uygulamayı destekleyen meydanlar: Bodrum, Dalaman, İzmir, Ercan, İstanbul, Adana, Antalya.

iPhone veya iPod touch üzerinden bilet almış olan yolculara online check-in yapmalarının ardından otomatik olarak SMS ile Passbook linki gönderilecek.

Ayrıca Atlasjet iPhone uygulaması üzerinden ve Atlasjet.com altında rezervasyon detaylarından da Passbook linki mobil cihazlara iletilebilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir