Avea, CRM ve siparişte Unicorn’a geçti

Avea, satış ve sipariş sistemlerini yenileme projesi olan “Unicorn”a geçişini tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre proje, Avea ürünlerinin tüm kanallardan daha hızlı satışının yanı sıra müşteri ihtiyacına uygun ürün ve paketler sunarak rekabette avantaj elde edilmesini sağlıyor.

Avea bu projeyle CRM ve sipariş sistemleri altyapısını yeni nesil uygulamalara taşıyan Türkiye’deki ilk operatör olurken, dünyada da sayılı operatörler arasına girdi. Ayrıca, yeni satış ve sipariş yönetimi projesinin hayata geçirilmesiyle Avea, hem süreç hem de uygulama portföyü açısından dünya standartlarında hizmet verdiğini tescilledi.

Avea’nın Unicorn projesi için, Türkiye’nin önde gelen kurumsal yazılım sağlayıcılarından Etiya’nın uluslararası telekom standartlarına uygun geliştirdiği “Telaura” ürünü kullanıldı. Benzerleriyle kıyaslandığında kısa sürede tamamlanan projeyle merkezi ürün katalog yönetimi, tüm kanallardan sipariş girişi ve alınan siparişlerin en kısa sürede tamamlanarak ürün ve hizmetlerin müşterilerinin kullanımına sunulması sağlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea IT Kıdemli Direktörü Egemen Kurdoğlu, bu uygulamayla satış sipariş sistemleri altyapısını uluslararası TM Forum standartlarına taşıdıklarını belirterek, böylece teknolojik dönüşümü tamamlayan mobil operatör olduklarını ifade etti.

Uygulamanın en büyük iş ortağı Etiya’nın Genel Müdürü Ali Durmuş ise Etiya’nın CRM ve sipariş sistemleri konusunda bir dünya markası olma yolunda ilerlediğini vurgulayarak, “Projeyle bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdik. Bu tarz dönüşüm projeleri çok sancılı ve zordur. Proje sürecinde Avea ile hedefe odaklanarak tam bir iş birliği içinde çalıştık” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir