Avea, Etiket uygulamasını tanıttı

Avea, artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisini kullanarak pazarlama ve eğlence alanında kullanıcılara interaktif bir deneyim sunan Avea Etiket uygulamasını tanıttı.

Avea açıklamasına göre, cep telefonunun kamerasını kullanarak ekrana yansıyan gerçek görüntülerin sanal gerçeklik yoluyla zenginleştirilmesini sağlayan Avea Etiket uygulaması, sadece son kullanıcı için değil aynı zamanda pazarlamadan eğlenceye kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahip.

Avea Etiket uygulaması, mobil teknolojilerin yaratıcı kullanımına dair yeni fırsatları da beraberinde getiriyor. Cihazların kamerasıyla daha önce uygulamaya tanımlanan resim ve videoları tanıyarak, kullanıcıyı önceden belirlenen aksiyonlara yönlendiriyor. Belirlenen Avea reklamlarını veya outdoor görsellerini Avea Etiket uygulaması ile okutan kullanıcılar, interaktif canlandırmalar, oyunlar ve hediyeler ile karşılaşıyor.

Avea’nın NBA reklam filmi ile duyurusu yapılan Avea Etiket uygulamasıyla reklamdaki Avea amblemlerini okutup, soruya en yaratıcı cevabı veren kullanıcılar çeşitli sürpriz hediyeler kazanma şansı da yakalıyor.

Avea Etiket uygulamasının sürprizlerinden faydalanmak için http://avea.ly/etiket üzerinden veya Google Play Store ve App Store’dan Avea Etiket adı ile uygulamanın indirilmesi ve belirlenen reklamın telefonun kamerası ile okutulması yeterli oluyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Türkiye-Yunanistan sınırında 5G-MOBIX projesi test edildi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir