Avea’ya Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri’nde 2 ödül

Avea, Ekonomist ve LeasePlan ana sponsorluğunda bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri’nde iki ayrı ödüle layık görüldü.

Şirket açıklamasına göre, Avea Filo Yönetimi Ekibi, filo yönetiminde verimliliği ve sürüş güvenliğini öne çıkaran çalışmalarıyla LeasePlan-Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Birincilik Ödülü’nü ve Skoda Güvenli Filo İkincilik Ödülü’nü almaya hak kazandı. Avea, hayata geçirdiği uygulama ve eğitimlerle filosunun yakıt giderlerini yüzde 20, trafik cezalarını ise yüzde 30 azalttı. Avea Filo Yönetim Ekibi ödüllerini İstanbul’da düzenlenen gala gecesinde aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Cemil Yıldırım, hayata geçirdikleri tüm projelerin, Avea’nın sürdürülebilir başarı kriterleri üzerine inşa edildiğini belirterek, 2 ödüle layık görülmelerinin de bunun bir sonucu olduğunu kaydetti. Yıldırım, kendilerine ödül kazandıran çalışmalar ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Avea Filo Yönetim Ekibi olarak 10 yılda 650 araca ulaşan bir kurumsal filoya sahibiz. Çevreye odaklı yaklaşımımız ile dizel araç oranını yüzde 80’den yüzde 99’a çıkararak akaryakıt giderlerimizde ortalama yüzde 20 oranında tasarruf ettik. Gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle trafik cezaları yüzde 30 azaldı. Çalışanlarımızın, güvenliğini artırmak ve güvenli sürüş eğitimlerine sürücülerin bilincini artırmak üzere yaptığımız çalışmalar da araç kaza ve hasarlarında yüzde 10 azalmayı beraberinde getirdi.

Araç marka ve tiplerinde yapılan değişikliklerle kilometre başına araç emisyon değerlerimiz önemli oranda azaldı. Tüm bu çabalarımız bize yalnızca maddi tasarruf sağlamakla kalmadı, filomuzun karbon salınımını azaltarak kurumumuzun sürdürülebilirlik anlayışına da katkıda bulundu.”

Trafik cezalarını önlemenin yolu bakımlı araç ve eğitimli sürücü

Güvenli sürüş konusunun da Avea Filo Yönetim Ekibi’nin önemli öncelikleri arasında olduğunu belirten Yıldırım, “Güvenli Sürüş Teknikleri / Trafikte Tehlikeleri Tanımlama eğitimleri, araç teslimatları öncesinde yaptığımız kapsamlı testler ve trafikte aldığımız önlemler sayesinde trafik cezalarını yüzde 30 oranında azalttık. Tüm bu çalışmalarımız bizi 50 ve üzeri araca sahip şirketlerin başarılı stratejilerini ve uygulamalarını ödüllendiren LeasePlan-Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi kategorisinde liderliğe taşırken, sürücülerin güvenliği için geliştirilen uygulamaları özendiren Skoda Güvenli Filo Ödülü kategorisinde ikincilik getirdi” ifadelerini kullandı.

Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri, 2012 yılında başlatılırken, filo yönetiminin şirketler için önemine dikkat çekmek ve başarılı uygulamaları ödüllendirmek amacıyla düzenleniyor. Ödül organizasyonuna 10 ve üzeri binek veya hafif ticari araca sahip şirketlerin filo yönetimi ve stratejisinden sorumlu çalışanları başvurabiliyor. Kazananlar, otomotiv ve yan hizmet sektörlerinin öncü firmalarının uzmanları ve medya temsilcilerinden oluşan jüri tarafından belirleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir