tv+ tv plus turkcell tv eba

Babalar Günü’ne akıllı telefonlar damga vurdu

Türkiye’deki markalar için en güncel pazar araştırma analizlerini sunan BrandZone verilerine göre bu yıl Babalar Günü’nde en fazla kampanya düzenlenen kategori akıllı telefon oldu.

Tüm basılı ve online fiyat verilerini araştırıp takip eden, kampanya fiyat takibinin yanı sıra online satış kanalı fiyatlarını da raporlayan BrandZone, Babalar Günü kampanyalarını inceledi.

Teknoloji, hiper, indirim, yerel marketler ile telekom, bayi kanalı ve online marketlerin insert, gazete, TV, radyo reklamı ve online banner kampanyalarını ele alan BrandZone verilerine göre; Babalar Günü kampanya döneminde bu yıl en fazla kampanya düzenlenen kategori akıllı telefon oldu.

Verileri değerlendiren BrandZone Kurucu Ortağı Cem Köz, “Anneler Günü kampanyalarında küçük ev aletleri öne çıkarken; Babalar Günü kampanyalarına akıllı telefon kategorisi damga vurdu” dedi.

Köz, “Babalar Günü’nde toplamda 3 bin 927 kampanya düzenlendi. 968 kampanyayla akıllı telefon kategorisi ilk sırada yer alırken; 807 kampanyanın olduğu dizüstü bilgisayar kategorisi ikinci; 578 kampanyanın olduğu TV kategorisi üçüncü sırada yer buldu” diye konuştu.

Köz, “Akıllı telefon kategorisinde en fazla kampanya düzenlenen ürün Samsung Galaxy A10 32 GB olurken; Huawei P Smart 2019 64 GB ikinci; Apple iPhone 7 Plus 32 GB üçüncü sırada yer aldı” şeklinde konuştu.

Erkek bakım ürünü kampanyaları da yükselişte

Bu dönemde erkek bakım ürünü kampanyalarında da büyük bir artış olduğunun altını çizen Köz şunları söyledi:

“Önceki aylarda ortalama 30 adet kampanya düzenlenirken, Babalar Günü döneminde 80 adet kampanya yapıldığını görüyoruz.

En fazla kampanya düzenlenen ürün Braun erkek bakım kiti olurken; Philips Multi Groom erkek bakım seti ikinci; Philips’in bir diğer bakım seti üçüncü sırada yer buldu.”

Media Markt ise tüm TV ve telefonlarda 12 aya varan taksit fırsatı sunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir