Badoo’nun araştırmasına göre ‘Türkler keyfine düşkün’

Badoo’nun araştırmasına göre Türkler hayatın tadını çıkarmayı biliyor. Çok çalışmalarıyla bilinen Almanlar da aşağı kalmıyor. Badoo adlı sosyal paylaşım sitesinin yaptığı araştırmaya göre Türkler hayattan keyif almayı iyi biliyor.

Badoo, 17 ülkeden 17 bin kişiye internet üzerinden “Ayda kaç kez eğlenmeye gidiyor, gezmeye çıkıyorsunuz ya da arkadaşlarınızla buluşup bir şeyler yapıyorsunuz?“ sorusunu yöneltti.

Anketin sonuçlarına göre Arjantinliler her ayın en az 15 günü eğlenmeye çıkıyor, sosyalleşiyor. Meksikalılar 14 gün ile ikinci sırayı alıyor. Türkler ise ayda ortalama 13 günle, gezip tozmada dünya üçüncüsü.

Çok çalışmalarıyla bilinen Almanlar da eğlenceden geri kalmıyor. Sosyalleşmeye ve gezmeye zaman ayırmayı seven Almanlar, Avrupa sıralamasında ikinci. Anket sonuçlarına göre ayda ortalama 12,1 gün etkinlikte bulunan Almanlar, enerjik, hayat dolu İtalyanları bile geride bıraktı.

Deutsche Welle’nin haberine göre, “Almanlar sandığımızdan daha fazla hayatın tadını çıkarıyor” diyen Badoo’nun halkla ilişkiler müdürü Louise Thompson, Karnaval günleri ve Ekim Şenliği’nde Almanya’da coşkun eğlencenin hakîm olduğunu hatırlatıyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Weibo'ya ABD Borsası'nda ilgi yok

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir