Bağcılar Belediyesi’nin altyapısına Proline imzası

Bağcılar Belediyesi, iş sürekliliğini sağlayarak vatandaşın kesintisiz hizmet almasını temin edebilmek amacıyla Türk teknoloji şirketi Proline’ın stratejik iş ortağı SimpliVity’nin sunucu, depolama ve veri yedekleme altyapılarını tek çatı altında toplayan çözümü OmniCube’u kullanmaya başladı.

Son dönemdeki bulut ve sanallaştırma mimarisinin teknolojiye olan etkisiyle birlikte HyperConverged mimarilerin yıldızı parlamaya başladı. E-devlet, e-dönüşüm gibi uygulamalarda öncü olan Bağcılar Belediyesi de vatandaşa kesintisiz ve daha etkin hizmet sunabilmek için Proline’ın stratejik iş ortağı SimpliVity’nin OmniCube çözümünü kullanmaya başladı.

SimpliVity’nin OmniCube çözümü sektördeki ilk ve önde gelen; çok merkezli olup tek merkezden yönetilebilen yapılarda çalışan ve HyperConverged mimarisine sahip bir altyapı çözümü olarak öne çıkıyor.

HyperConverged mimari sayesinde gerek sanallaştırma gerek felaket kurtarma senaryolarını tek bir ara yüzden yönetebilen Bağcılar Belediyesi, daha esnek ve performanslı çalışabilme avantajına da sahip oldu.

Proline Satış Direktörü Bilginç Işık; “Bu projenin başlangıç safhasında yaptığımız analizlerde performansı birinci öncelik olarak belirledik. Bağcılar Belediyesi’nin bütün bilgi işlem altyapısını tek bir merkezden yönetme gibi bir hedefi vardı. SimpliVity ürünüyle gerek sunucu veya yedekleme mimarisi, gerekse farklı bir yere geri yükleme yapabilme gibi opsiyonları bir arada sunarak tek bir ekrandan birkaç teknolojiyi aynı anda yürütebilme gibi bir kolaylık da sağlandı.”

SimpliVity Türkiye Teknik Danışmanı Lütfi Yunusoğlu; “Projedeki temel amaç iş sürekliliğini, yani vatandaşın kesintisiz hizmet almasını sağlamak ve bu hizmetleri sağlayan altyapıyı da sayı olarak kısıtlı ama yetenekli bir ekiple yönetmekti. Bağcılar Belediyesi SimpliVity tercihiyle elindeki kaynakları en verimli şekilde kullanarak vatandaşlara kesintisiz hizmet ve işlem verme şansını yakaladı.”

Bağcılar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Yılmaz; “Bağcılar Belediyesi e-devlet, e-dönüşümle ilgili uygulamalarda öncü bir belediye. Bu uygulamaların yürütüldüğü platform önemliydi. Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte e-devlet uygulamalarımızı vatandaşlarımıza daha etkin bir şekilde sunmaya başladık.”

Fotoğraftakiler (soldan sağa sırayla): Proline Satış Direktörü Bilginç Işık, Bağcılar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Yılmaz ve SimpliVity Türkiye Teknik Danışmanı Lütfi Yunusoğlu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir