Bahçeşehir Üniversitesi Silikon Vadisi’nde ‘dükkan’ açtı

“Kampusum Dünya”  yaklaşımıyla dünyanın farklı noktalarında kampus ve merkezler açarak öğrencilerini dünya vatandaşı olma yolunda hazırlayan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Berlin’den sonra bu yıl yeni kampusunu, Amerika Birleşik Devletleri’nin Silikon Vadisi olarak bilinen bölgesinde açtı.

Google, Facebook, Apple, Intel, Cisco, Oracle, HP, Yahoo, eBay gibi dünya devlerine ait merkezlerin yer aldığı Silikon Vadisi’nde açılan bu kampus, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) öğrencileri tarafından teknoloji ve inovasyon merkezi olarak kullanılacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Starters Lab. işbirliğiyle kurulan bu kampusta Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri yıl boyunca Stanford Üniversitesi ile ortak düzenlenen derslere katılacak ve Silikon Vadisi’nde yer alan teknoloji lideri şirketlerde staj ve çalışma imkanı yakalayacak.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Silikon Vadisi Kampusu açılışında konuşan BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel “Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) olarak, 30 – 40 yılda gelinecek noktaya 13 yılda ulaştık. Gerek öğrenci sayısı, gerek akademisyen sayımız ile önemli yollar kat ettik. Bahçeşehir Üniversitesi’nin en önemli özelliği, uluslararası ilişkilerdeki başarısıdır. İlk olarak yedi yıl önce Washington Kampusu’nu, geçtiğimiz günlerde de Berlin Kampusu’nu açtık. Her öğrencinin yurt dışında olmasını, eğitimlerine oralarda devam etmesini istedik. BAU Silikon Vadisi Kampusu ile gelecek için önemli adımlar atacağız. Üniversite kavramı artık değişti ve sınıfların, kampusların ötesine geçti. Hedefimiz Amerikan üniversitelerinin geldiği seviyeye gelmek. Bütün dünya şunu bilmedir, bu topraklar verimli. Bu topraklarda teknoloji yetişiyor ve bu teknoloji büyük şirketlere dönüşüyor. Biz de gelişmeye katkıda bulunmak isteyen mühendislik öğrencilerimizi Silikon Vadisi’ne göndermeye karar verdik” dedi.

Açılışa Bahçeşehir Üniversitesi’nin halihazırda Stanford Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencileri de katıldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir