Ballmer görevdeyken Microsoft hep kaybetti

Geçtiğimiz hafta emekliye ayrılacağını açıklayan teknoloji devi Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’a yönelik ilginç bir iddia gündeme geldi. Ballmer’ın görevini bırakmaya zorlandığı iddia edildi.

Huffington Post’ta teknoloji dünyasından bazı analistlerin Ballmer’ın görevini bırakmaya zorlandığı yönündeki açıklamaları yer aldı.

Teknoloji dünyasının önde gelen danışmanlık şirketlerinden Moor Insights & Strategy’nin Başanalisti Patrick Moorhead, “Kesinlikle bunu yapmaya zorlandı ya da kendini kurtarmak için emekliliğini açıklamaktan başka bir yolu kalmayacak hale getirildi” diye konuştu.

Moorhead, Ballmer’ın ani bir şekilde görevini bırakmasına neden olan şeylerin başında Microsoft’un istediği başarıya ulaşamayan Surface adlı tablet bilgisayarları ve bu bilgisayarlar için ayrılan yaklaşık 900 milyon dolar geldiğini ifade etti.

Microsoft’un Temmuz ayında satamadığı Surface tablet bilgisayarlardan dolayı hisse senedinde yüzde 5 düşüş görülmüştü. Microsoft’tan konuyla ilgili bir yorum alınamadığı ifade edildi.

Teknoloji dünyasının diğer bir önemli kaynağı AllThingsD’nin analistlerinden Kara Swisher Ballmer’ın emeklilik kararının kendisine acele bir karar olduğunu, bunu çalışanlarına yazdığı son mektupta da dile getirdiğini ifade etti.

CNBCe’nin haberine göre, Eros International Başkanı Hüseyin Kanji ise “Bence bu kadar Microsoft Yönetim Kurulu’ndan çıktı. Daha yapacak çok işi vardı” dedi. Bazı uzmanlar ise Ballmer’ın finansal başarısızlığına dikkat çekiyor.

Ballmer’ın göreve geldiği 2000 yılında Microsoft’un değeri 400 milyar dolarken, şu anda 286 milyar dolara gerilemiş durumda.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir