Bedava Netflix aboneliği

Bedava Netflix aboneliği vaadine kanmayın

Tün dünyayı kuşatan Corona salgını nedeniyle eve kapanan insanların eğlence için Netflix gibi hizmetleri tercih ettiğini fırsat bilen siber suçlular, bu kez bedava Netflix aboneliği vaadiyle tuzak kuruyor.

Bedava abonelik vaadiyle WhatsApp ve sosyal medya mecralarında olta saldırısı yöntemini kullanan internet korsanları, kullanıcıları oluşturdukları sahte sitelerre yönlendiriyor ve bilgilerini buraya girmelerini istiyor.

Sahtekârlığın farkında olmadan bilgilerini sahte sitelere giren kullanıcılar, bu sitelerden gelebilecek risklerle karşı karşıya kalıyor. Bu risklerin başında cihazlarına zararlı yazılım indirilmesi ve kişisel bilgilerinin ele geçirilmesi geliyor.

Saldırı, “Ücretsiz Netflix üyeliği kazanmak için tıklayın!” başlıklı mesajlarla kullanıcıları hedefliyor. Kullanıcılara şu mesajla tuzak kuruluyor:
“Dünya çapında Koronavirüs pandemisi nedeniyle Netflix, evde kaldığınız süre boyunca ücretsiz üyelik veriyor. Linke hemen tıklayın çünkü bu ücretsiz üyeliği kazanma hakkı hemen bitecektir.”

Web sitesine giriş yapıldıktan sonra site, bedava üyelik “kazanmak” isteyen kullanıcılara Covid-19 virüsü ile nasıl mücadele ettikleri hakkında birkaç soru sorduktan sonra “ücretsiz üyelik” için bu mesajı 10 farklı kişi ile WhatsApp veya çeşitli iletişim kanallarından tanıdıkları ile paylaşmalarını talep ediyor.

Mesajın alıcıları hemen harekete geçirmek ve mesaja iliştirilen linke hızlıca kurban çekmek için tasarlandığına dikkat çeken Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Bağlantının ve bu sahtekarlığın yayılmaması adına lütfen siz de başkalarına bu mesajı iletmeyin” uyarısında bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir