Beko’dan YazarkasaPos cihazı

Yeni Nesil Yazar Kasa Mevzuatı’na uygun olarak hazırlanan, Türkiye’de ilk üretilen ve TÜBİTAK testlerini ilk tamamlayıp, mali onayı alınan Beko YazarkasaPos cihazı, bayilerinde anlaşmalı kredi kartlarına 36 ay vade imkanı ile mükelleflere sunuluyor.

Farklı bankalarla uyumlu çalışan bu cihaz, Arçelik A.Ş. ve Avea işbirliği ile, ayrıca sim kart alınmadan aylık iletişim bedeli içinde olarak entegre GSM kartına sahip. Son derece kolay kullanım imkanı sunan Beko YazarkasaPos, aynı zamanda Beko’nun yaygın ve uzman servis ağı sayesinde satış sonrasında da büyük avantajlar sağlıyor.

Beko YazarkasaPos cihazının yazılımının geliştirilmesi aşamasında kredi kartı uygulaması için pazarın en güçlü ve yaygın 15 bankası ile çalışıldı. Vergi mükellefleri, tek bir Beko YazarkasaPos ile birçok bankanın kredi kartı uygulama ve kampanyalarından tüketicileri yararlandırabilecekler.

Ürüne yönelik görüşlerini dile getiren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, bu alanda Türkiye’de ilk üretilen, TÜBİTAK testlerini ilk tamamlayan ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali onayı alınan ürünü sunmaktan duydukları memnuniyetini ifade etti.

Çakıroğlu: “Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kayıt dışı ekonomiyle mücadele amacıyla yaptığı düzenleme uyarınca halihazırda kullanılan tüm yazar kasa cihazlarının yeni nesil yazar kasalar ile değiştirilmesi kanuni yükümlülük haline gelmiştir. İlk etapta sadece seyyar EFT-POS kullanan mükelleflerin 1 Ekim 2013 tarihine kadar yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanmaya başlamaları gerekmektedir. Aynı cihazla perakende satış fişi ve  kredi kartı ödeme belgesi verilecek ayrıca tek cihaz üzerinden farklı bankaların kredi kartlarıyla işlem yapılabilecektir. ‘Beko YazarkasaPos’, Türkiye’nin önde gelen bankaları ve şirketleri ile yapılan ortak geliştirme çalışmaları sayesinde yüksek güvenlikli teknolojisiyle ürüne ve müşteriye özel kampanyalara imkan vermektedir. Ayrıca Avea ile yaptığımız işbirliği, gelişmiş M2M altyapısı ve kapsama alanı sayesinde tüm Türkiye genelinde en iyi hizmeti vermemizi sağlayacaktır. ‘Beko YazarkasaPos’  ile ticari hayatta kolayca kullanılabilecek bir ürün sunmanın yanında bu ürünün geliştirilmesiyle birlikte ödeme sistemleri teknolojisini ülkemize kazandırdığımız için mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir