Belediyelere Turkcell teknolojisi geliyor

Turkcell, teknoloji desteğiyle yerel yönetimlerin hizmet kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarını “Belediye’de Teknoloji Hamlesi” çatısı altında topladı. “Altyapı”, “Yönetim” ve “Vatandaşla Etkin İletişim” başlıkları altında sıralanan çözümler, kamu kaynaklarının tasarruflu ve verimli kullanılması adına önem taşıyor.

“Belediye’de Teknoloji Hamlesi” çerçevesinde Turkcell ve Turkcell Superonline; konuşma, internet, bulut bilişim, araç ve personelin uzaktan yönetimi, SMS’le bilgilendirme, vatandaşın sorunlarına “Anında Cevap” gibi çözümler sunuyor.

Turkcell, belediyecilikte teknoloji ile fark yaratmak isteyen yerel yönetimlere gerekli olanakları sunmak için çalışmalarını tamamladı. Geniş bir alana yayılan belediyecilik ihtiyaçlarını, Turkcell ve Turkcell Superonline çözümleri ile kolayca karşılamak mümkün olacak.

Belediyeler, Turkcell ve Turkcell Superonline’ın kendilerine özel sunduğu Belediye’de Teknoloji Hamlesi’yle, işlerinde teknolojiyi etkin şekilde değerlendirerek, kaynaklarını verimli kullanacak ve hizmet kalitesini artırarak vatandaşla etkin iletişim kuracak.

Yüzde 80’e varan tasarruf

Belediye’de Teknoloji Hamlesi kapsamında yer alan “Altyapı” çözümleri sayesinde belediyeler sabit iletişim ve bilgi teknolojileri giderlerini minimize ederek, bütçelerinde tasarruf sağlayabilecek. Turkcell Superonline’ın sabit ses, fiber internet, bulut bilişim ve güvenlik gibi ürünlerinden oluşan uygulama ve hizmetleri kullanan belediyeler maliyetlerinde yüzde 80’e varan tasarruf sağlayabilecek.

Belediyelere sunulan hizmetler arasında yer alan “Yönetim” çözümlerinde ise ekip mobil, araç takip, gibi saha yönetim araçlarının yanı sıra vergi dönemlerinde vatandaşlara etkin bilgilendirme yöntemleri sunan tahsilat yönetimi araçları da yer alıyor. Saha yönetim çözümlerinden araç takibi kullanan belediyeler, otobüslerinin ve diğer hizmet araçlarının uzaktan takibini yapabilecek. Belediye ekip ve araçlarını merkezi şekilde takip ederek maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilecek.

Belediye’de Teknoloji Hamlesi kapsamında halkla güçlü ve etkili iletişim kurmak isteyen belediyeler için de çözümler yer alıyor. “Vatandaşla Etkin İletişim” çözümüyle belediyeler daha çok vatandaşla doğru yerde, doğru zamanda, doğru şekilde iletişime geçebilecek; SMS/MMS/Video/IVR hizmetleri ile yaş, cinsiyet, yer, saat gibi kategorilere göre hedefli iletişim yapabilecek. Belediye tarafından sunulan hizmetlerin vatandaşın fikrinin sorularak “Anında Cevap” yoluyla planlanması ve bu hizmetlerin değerinin ölçülmesi sağlanabiliyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Turkcell Grubu olarak kurumsal müşterilerimiz için geliştirdiğimiz “İş’te Teknoloji Hamlesi” başlıklı iş modelini belediyelerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak yeniden şekillendirdik. Yerel yönetimlerin faaliyetlerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak oluşturduğumuz “Belediye’de Teknoloji Hamlesi” çözümleriyle, yerel yönetimlerimizin sunduğu hizmetlerde teknolojinin gücünden daha fazla yararlanmaları fırsatını sunuyoruz. Belediyelerimizin teknolojiyi kullanarak sağlayacağı tasarruf ile ülke ekonomisinin önemli kazançlar elde edeceğini ve verdiği hizmetin kalitesinin daha da artacağını düşünüyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir