Ortak Kriterler Standardı

Bilişim, telekom ve siber güvenlik standartları masaya yatırılıyor

Dijital Gündem, “Salgın Süreci ve Sonrasında TSE” konulu 10’uncu etkinliğini 20 Ağustos saat 11:00’da düzenleyecek. Moderatörlüğünü, Bilişim Medyası Derneği Başkanı ve gazeteci Musa Savaş’ın üstlendiği etkinlikler serisinin konuğu ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin.

Günümüzde bilişim teknolojileri, hayatın her noktasına giderek daha fazla girmeye başladı. Toplumların dijital dönüşümü ile daha da hız kazanan bu süreçte, iletişim teknolojileri ve siber güvenliğin önemi arttı. Tüm bu değişimler ise bu alt sektörler için; planlanabilirlik, ölçülebilirlik, test edilebilirlik ve izlenebilirlik gibi kavramları gündemde üst sıralara taşıdı.

Türkiye’de, standartları belirleme konusundaki en yüksek otorite olan TSE ise bu konuda çok önemli faaliyetler yürütüyor. Bu alandaki standartları belirlemenin yanı sıra sektörlere yön veriyor ve pek çok test hizmeti sunuyor.

Bu konular ve çok daha fazlası, Dijital Gündem’in “Salgın Süreci ve Sonrasında TSE” başlıklı video konferansında masaya yatırılacak. Etkinlik, Karel Video Konferans uygulaması ve Dijital Gündem’in YouTube Kanalı olmak üzere iki alternatif platform üzerinden izlenebilecek.

Anker Soundcore Life Note kablosuz kulaklık kutusundan çıkıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir