Bill Gates: Ctrl+Alt+Del bir hataydı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonun bir hata olduğunu kabul ederek IBM’nin baskısı sonucu ortaya çıktığını açıkladı.

Gates, kullanıcıların işletim sistemini başlatabilmesi için ilk başta tek tuş kullanılması düşünüldüğünü, ancak IBM PC için klavyeyi tasarlayan mühendislerin bu işlem için ayrı bir tuş yapmak istemediklerini belirtti.

Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonunu, IBM PC üzerinde çalışan mühendis David Bradley buldu. Kombinasyon önce bilgisayarı yeniden yüklemek için kullanılıyordu. Günümüzde Ctrl+Alt+Del, Windows XP, Vista ve 7’de sisteme giriş için kullanılıyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Gates, bu yıl bir diğer hata hakkında da açıklama yapmıştı. Şirketin cep telefonu yönünü elinden kaçırdığını, ancak gittikleri yolun liderlik yakalamaya izin vermediğini belirtmişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir