Bill Gates, Microsoft’ta istenmeyen adam oldu

Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates’in şirketin yönetim kurulu başkanlığından ayrılması isteniyor.

38 yıl önce Microsoft şirketini kuran ve teknoloji dünyasının en önemli liderlerinden biri olarak gösterilen Bill Gates’in şirketin yönetim kurulu başkanlığını bırakması isteniyor.

Reuters’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre uzun süredir şirketin performansı ve hisse fiyatından memnun olmayan yatırımcılar CEO Steve Ballmer üzerindeki baskıyı artırarak mevcut durumdan Gates’i suçlamaya başladı.

cnbce’nin haberine göre, Microsoft’un en büyük 20 yatırımcısından önde gelen üçünün bu yöndeki taleplerini dile getirdiği ifade edildi. Üç yatırımcının aynı zamanda Gates’i göndermek için lobi çalışmaları yaptığı da belirtildi.

Microsoft’un yatırımcılarının  bu yöndeki isteklerini ne kadar değerlendireceği bilinmezken, şirketin Reuters’ın görüş taleplerine de geri dönmediği belirtildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir