BİMCELL, 1 milyon aboneye ulaştı

BİM’in mobil iletişim hizmeti BİMCELL’in abone sayısı 1 milyona ulaştı. Şirket, 1 milyon aboneye seviyesini yakalaması nedeniyle yeni televizyon reklamlarını ulusal kanallarda yayınlamaya başladı.

BİM İcra Kurulu Üyesi ve CFO’su Haluk Dortluoğlu, yıl sonu değerlendirme toplantısında, şirketin toplam cirosunun yüzde 1′inin BİMCELL’den geldiğini açıklamış ve “Kullanıcı dostu tarifeleri ve hizmetleriyle dikkat çeken Bimcell pazardaki gücünü arttırmaya devam ediyor.” açıklamasında bulunmuştu. BİMCELL hizmeti, Avea altyapısıyla sanal mobil operatörlük olarak veriliyor.

Deloitte’un hazırladığı ve dünyada farklı sektörlerden en büyük 500 perakende şirketini sıralayan “Perakendenin Küresel Güçleri 2014”raporunda BİM listeye 167’inci olarak girmişti.

Aralarında Apple ve Amazon gibi devlerin de yer aldığı en hızlı büyüyen ilk 10 perakende kuruluşu sıralamasında ise BİM 9’uncu olmuştu.

BİM ayrıca Brand Finance tarafından hazırlanan Best Retail Brand (En İyi Perakende Markası) 2013 sıralamasında 1,4 milyar ABD doları ile Türkiye perakende sektörünün en değerli markası oldu. Diğer sektörler de dikkate alınırsa, BİM Türkiye’nin en değerli 8’inci markası olarak yerini alıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir